Witamy na pierwszym polskim blogu o Howrse w zupełnie nowym wydaniu! Zapraszamy na naszą grupę ogłoszeniową na Facebooku - banner z odnośnikiem na bocznej kolumnie.

Od Was

Często spotykamy się z miłymi gestami czytelników w postaci wierszyków czy prac graficznych. Właśnie
w tym celu powstał owy dział. Projekt będzie również służył autorom upominków, którzy będą mieli okazję pokazać swój talent.
Na tej stronie będą znajdować się dobre prace konkursowe, rysunki, opowiadania - wszystko, co chcielibyście dać od siebie.
Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace!

PS. Jeśli masz jakąś rzecz do oddania na potrzeby konkursu jako nagrodę, czyli krótko mówiąc chcesz zostac sponsorem bloga, ogłoś się w komentarzach tutaj, a nie w innych zakładkach i koniecznie podaj swój login na Howrse a jeśli to możliwe, to również co możesz dac ;)

Mity o chmurce

kasiula0903

Jak wiadomo pegazy nie są zwykłymi końmi. Ale skąd się wzięły? I co mają wspólnego z chmurką?
Pegazy...Tak...Jeden z nich bardzo dawno temu przyleciał z nieba. Był wyjątkowy...Wiecznie młody...Nigdy się nie starzał...Pewnego dnia przybył do Howrse, aby obejrzeć świat chociaż jeden raz z normalnego punktu widzenia, a nie jak zawsze z góry. Jego skrzydła były całe w chmurach, tylko gdzieniegdzie widać było pojedyncze pióra...Gdy gracze Howrse dowiedzieli się, że koń ten jest wiecznie młody, skrzydła jego są zrobione z chmury, a on sam jest pegazem, zapragnęli poznać czy i na zwykłe konie będą one działać odmładzająco. Pewna mądra małpka powiedziała im sekret, że chmurki odmładzają, ale tylko konie...Tak więc zakradali się na pegaza i próbowali łapać w klatki te kruche części niebios, ale nikomu się to nie udawało. W końcu jeden z graczy złapał chmurkę w specjalną klatkę i od tego czasu wszyscy ciągle tak postępowali, aż wreszcie magiczny pegaz odleciał pozbawiony odmładzającego czaru obłoków. Unosząc się teraz tylko na skrzydłach przybranych w pióra, poleciał... Poleciał w poszukiwaniu następnych chmur, które  z powrotem będą mogły przywrócić mu młodość...
Weronika Duś

Po ziemi od dawna krążyły opowieści o dziwnych zjawiskach. Jednym z
nich była historia o mgiełce, która sprawiała, że wszelkie istoty,
które weszły w kontakt z nią stawały się nieznacznie młodsze. Na
ogół
nikomu to nie przeszkadzało, z wyjątkiem przypadków, kiedy znikały
stworzenia nowo narodzone. Po kilkunastu takich zniknięciach, w
różnych częściach świata, zrodził się niepokój. Istoty wszelakiej
maści, zwierzęta i ludzie, zwrócili się do bogów z prośbą, by
pomogli
im ową chmurę ujarzmić. Z początku nie przejawiali zainteresowania
prośbami istot, jednak pewnego dnia, zdarzył się wypadek. Ulubiony
kociak boskiej królowej znikł w tajemniczej mgle. Bogini wpadła w
rozpacz, ponieważ była do niego przywiązana. Wreszcie sprawa chmury
przestała być jej obojętna. Poszła więc do swojego męża - boskiego
króla, z prośbą, by posłuchał głosów istot zamieszkujących
ziemię.
Jednak on, nienauczony doświadczeniem, nie chciał im pomóc i zniszczyć
chmury. Zdenerwowana obojętnością męża królowa w nocy sama złapała
chmurę w swe boskie ramiona i kiedy król spał, jego odmłodziła, tak,
że nikt go nie poznawał i nie był mu posłuszny. Tym samym to ona
przejęła władzę nad istotami.
By jednak nie pozbawiać ich wszelkich korzyści wynikających z
obecności chmury, zamknęła ją w jednej z komnat i od czasu do czasu
dawała swoim poddanym małe fragmenty chmury w drewnianych klatkach, by
nie mogły uciec i znów zaszkodzić komukolwiek.
 
~ZakręcOna
Chmurka
Zeus postanowił pewnego dnia przelecieć się nad Kretą. Piękną wyspą, której mieszkańcy czcili największego olimpijskiego boga.
Przelatując nad tą mityczną wyspą, ujrzał swoją świątynię. Licznie szli do niej ludzie. Byli jednak bardzo zmartwieni. Zeus jako dobry bóg, zleciał na ziemię, aby dowiedzieć się dlaczego ludzie są w ponurych nastrojach. Podszedł do jednego z nich i zapytał:
- Człowieku czemuż jesteś taki smutny?
- Zeusie, najwyższy z bogów, ma matka umiera starość zwyciężyła.
Zeus, podszedł do kobiety i zapytał:
- Kobieto piękna, czemu jesteś taka smutna?
- Zeusie najwyższy, ojciec mój umiera. Starość boże, oto powód jego śmierci
Zeus zmartwiony nowiną, iz jego wierni umierają ze starości a kolejne pokolenia smutnieją. Wzniósł się Zeus na swym rydwanie, rozmyślał co wiecznie jest młode i silne. Przyleciał do Olimpu i od razu poradził się Afrodyty najpiękniejszej z bogiń.
- Zeusie, chmury. Zawsze są młode i silne.
Zeus wsiadł w rydwan, wziął ze sobą skrzynki. Uniósł rydwan do chmur, wyciągnął jedną ze skrzynek i złapał jedną z chmurek.
Uczynił tak parę razy, następnie skierował wóz na Kretę. Odszukał tych których pytał wcześniej.
- Macie, nie chcę aby moi wierni byli smutni i umierali ze starości. Ale pamiętajcie nie przedłużajcie zbyt długo swego istnienia na tym padole.
Kobieta chwyciła skrzynkę, pobiegła do swego ojca i podała mu dar pana olimpu. Zeus tym czasem udał się na Olimp.
Po pewnym czasie, Zeus ponownie udał się na Kretę, przelatywał nad świątynią ludzie byli zadowoleni, uśmiechnięci i weseli.
Odkryli, że dar pana olimpu odmładza ich i przedłuża im życie, wkrótce zaczęli dawać chmurki nie tylko ludziom ale i zwierzętom, aby mogły żyć dłużej i czuć się młodziej.

 Prezenty  w postaci obrazków


jagoda9910
dominikam1


 

 

 

 

 

 

 

Mity o  Wodzie Młodości

Szetlandka 


"Woda Młodości"
Dawno temu, jeszcze za czasów starożytnej Grecji gdzie rządzili Bogowie Olimpijscy Prometeusz postanowił dla zabawy wkręcić jednego śmiertelnika. Powiedział mu, że wewnątrz góry Olimp znajduje się źródło rzeki Styks, w którym płynie woda dająca 2 razy wolniejsze starzenie się, kazał sobie również przysiąc, że nikomu nie powie o tak cennym źródle. Oczywiście Perseusz (tak na imię miał owy śmiertelnik) zaraz jak tylko przyszedł do domu powtórzył te słowa swojej żonie, które przez przypadek usłyszały ich dzieci. Nazajutrz w szkole pociechy Perseusza powiedziały o tym w szkole. Znając jednak pamięć dzieci pokręciły coś oczywiście i informacja płynąca od nich mówiła, że woda ta znajduje się w jądrze ziemi. Uczniom wystarczyły 2 dni, żeby powstały tysiące teorii na temat magicznego źródła. Tak powstała plotka.
Perseusz, który nie zorientował się, że słowa Prometeusza były jedynie żartem wybrał się do stóp góry olimp. Miał przy sobie jedynie kilof. Podczas jego podróży zauważył go Apollo i zszedł w postaci ludzkiej na Ziemię. Wypytał go gdzie się wybiera i po co mu owy przedmiot. Po czym odszedł. Śmiertelnik szedł dalej przed siebie, aż po 2 godzinach udało mu się dotrzeć do celu. Zaczął uderzać w skałę. Pracował tak przez długi czas, aż trafił na korytarz wysadzany diamentami. Na jego początku ujrzał znak:
bez
Pomyślał, że nie może to być takie trudne. Pomylił się, bowiem korytarz był bardzo długi, a diamenty zmieniały się w to co w danej chwili najbardziej chciał. Jednak wytrzymał, a to co zobaczył warte było cierpienia już chciał biec do źródła jednak coś zupełnie odwróciło jego uwagę. Oto stał przed nim majestatyczny pegaz o tęczowych piórach i oczach tak pięknych, że jedno spojrzenie w nie czyniło człowieka szczęśliwym. Prometeusz nie miał już wątpliwości. To była Rose. Pierwszy koń stworzony przez Posejdona i Atenę. Nie widział jednak źródła. Wtedy zszedł do niego Prometeusz i zaniósł się głośnym śmiechem. Wytłumaczył mu o co chodziło. Perseusz zdenerwował się nie na żarty. Chwilę później przyszedł Hades mocno zdenerwowany tym hałasem. Kazał Prometeuszowi wyczarować to źródło. Hades pozwolił mu wysłać Rose, żeby zaniosła tą wodę gdziekolwiek on zachce jednak sam Perseusz będzie musiał pozostać w tej jaskini i zajmować się kolejnym magicznym stworzeniem, które tu przybędzie do czasu aż kolejna osoba odkryje ten korytarz i go zastąpi.
Prometeusz wykuł flakonik z fioletowego szkła po czym nalał tam wody ze źródła i kazał Rose zanieść go do swojej rodziny. Niestety pegazica po drodze zabłądziła i trafiła z flakonikiem do howrse gdzie mieszka do dziś, a Woda Młodości jest jednym z przedmiotów Czarnego Rynku, który dzięki czarom Gai nigdy się nie skończy.
Szetlandka 
 pasikonik

W dalekiej Mezopotamii, za czasów panowania króla Ergona rzeki pachniały fiołkami. Na łąkach gdzie nie spojrzeć rosły róże, stokrotki, a miejscami nawet i rzadkie paprocie. Najrzadszym jednak zjawiskiem, rośliną której nie można było znaleźć była lawenda. Było to przykre i smuciło wszystkie konie Mezopotamii.
   W tym czasie żył również młody ogier- Belemus. Kasztanowaty, potężnej budowy był synem szlachcica  i mieszkał w dużej wsi. W całym Howrse-świecie nie było przystojniejszego konia niż on. Był on znany w całej Mezopotamii. Każda klacz, młodsza czy starsza traciła dla niego głowę. Zachwycał on swoim wysoko noszonym ogonem, piękną posturą i szlachetną głową. Pewnego dnia Belemus postanowił wybrać się do miasta, bowiem było właśnie Święto Lawendy. Mezopotamscy bogowie w podziękowaniu za to święto mieli zesłać na Howrse kwiat lawendy. Idąc drogą ogier przystanął przy małej łączce. Zgłodniał trochę, a na środku łąki stała jabłoń. Była duża, a jej owoce lśniły niczym słońce. Bez zastanowienia się podszedł do drzewa. Nagle ziemia pod jego kopytami zadrżała. Wśród traw i kwiatów tamtejszej łąki wyrosła najprawdziwsza lawenda. Kasztan był zaskoczony. Powoli, niepewnie zbliżył się do rośliny i wtedy przed jego oczami pojawiła się wysoka klacz. Boska istota nazywała się Erhemenne. Miała czarną niczym heban sierść, a jej grzywa sięgała ziemi. Uwagę zwracały jej niesamowite, lawendowe oczy.  Erhemenne była zachwycona Belemusem. Chciała czym prędzej wyjść za niego za mąż. Ogier przestraszył się karej piękności i stanowczo zaprotestował. Tłumaczył, że jest on za młody, ma dopiero 3 lata, a bogini była dużo starsza od niego. Jak mógł się on związać z dużo starszą klaczą? Ehremenne była zasmucona. Obiecała Belemusowi, że odmłodzi się specjalnie dla niego. Następnego dnia kara klacz poszła po radę do innej bogini- Gai. Wiedziała bowiem, że była ona najmądrzejsza ze wszystkich koni. Boginia wpadła na ciekawy pomysł. Zaczarowała Erhemenne tak, aby w ciągu dwóch miesięcy ona starzała się tylko o jeden. Kara klacz uradowana i zaczarowana wyszła z groty Gai. Tak mijały dni, miesiące i lata. Erhemenne czekała cierpliwie, aż 100 lat i w końcu postanowiła odszukać swego ukochanego. Szukała i szukała. Przeszukała całą Mezopotamię, Howrse, ale nigdzie nie było Belemusa. I pewnego dnia idąc po tej samej łące gdzie pierwszy raz ujrzała ogiera zobaczyła jego zniszczoną stajnię. Wtedy zrozumiała, że kasztan poszedł już do nieba. Smutna usiadła kolo kwiatu lawendy i zaczęła płakać do jednego z jego kielichów.
   Z łez tych powstała Woda Młodości. Woda, która sprawia, że koń starzeje się o jeden miesiąc zamiast o dwa. Swój fioletowy kolor zawdzięcza lawendowym oczom Erhemenne, która tak bardzo pokochała kasztanowatego Belemusa.
                                                                                                                                        
                                                                                                                                                  pasikonik

Mill. 


Skąd się wzięła Woda Młodości na Howrse?

Otóż, dawno dawno temu, w bajkowej krainie zwanej 'Juventud', co w tłumaczeniu na Polski znaczy 'Młodość' była jaskinia. Jaskinia jak każda, była w kształcie lekko okrągłym z niewielkim otworem w tyle. Jednak nie była to zwyczajna jaskinia. Znajdował się w niej wodospad o magicznie świecącym się turkusowym kolorem. Przepowiadano, iż ta woda odmładza wszystkie żyjące stworzenia, aczkolwiek nikt nigdy nie miał odwagi sprawdzić jak działa i czy w ogóle działa.

Acz pewnego dnia, młody, odważny chłopak postanowił odwiedzić jaskinię i sprawdzić działanie Wody Młodości, jak to zwali ją mieszkańcy Juventud. Wyruszył więc wcześnie rano i z trudem przechodząc przez liczne zarośla, błotniste ziemie i strome wzgórza dotarł do jaskini. Gdy już wszedł do niej i zobaczył wodospad, wyciągnął z kieszeni kurtki fioletowy flakonik i napełnił go świecącą wodą. Nie tracąc więcej czasu wypił z tego flakonika łyk niebiańskiego napoju i dał trochę swojemu kucowi, którego wziął ze sobą. 

Po 5 minutach usłyszał brzęczenie w uszach, różne nieznane mu głosy w głowie i co było najdziwniejsze, zaczynała mu się zmieniać skóra. Kurczyła się i świeciła jaśniej od Wody Młodości, gdy nagle zniknął, a po nim pozostał jedynie aromatyczny zapach i dziwnie pachnący dym, który od razu wyczuł kuc i uciekł wyjąc z przerażenia. Gdy wrócił do domu, wszyscy w rodzinie zastanawiali się, gdzie jest ten chłopiec, co rzekomo wyszedł na polowanie z kucem. Ale najbardziej zastanawiali się nad tym, dlaczego kuc wydawał im się mniejszy i chudszy.
Było późno, więc poszli już spać, o dziwo na następny dzień niczego nie pamiętając.

Jakiś miesiąc później niedaleko jaskini przejeżdżała Ow i chciała sprawdzić, co się w niej znajdowało. Ujrzawszy fioletowy, świecący się flakon, wzięła go na Howrse i zgodnie z jej oryginalną nazwą, nazwała płyn w środku 'Wodą Młodości', gdyż przekonała się jak działa. 

- by Mill.

Wiersze z Facebooka


anjeGalop
Po sawannach.
Po lesie.
Przez strumyk skoczy.
Na grzbiecie wspomnienia niesie.
Już zmęczone są oczy.
Ale biegnie dalej.
Dalej, dalej, dalej.
Lecz noc nastała.
Zatrzymała się strzała.
Gdy wóz Heliosa wyjechał na niebiosa,
Gdy obudziła się wiosna.
Ruszył do celu
Na blog
I Love Howrse!
Ania
horse111

Ow ze swym stadem króluje,
a ja wciąż konie hoduję,
To rozrywki to promocje,
są i coraz lepsze opcje.
Czarny Rynek to przygoda
choć nie kupisz na nim bezroga.
Złote Jabłko Ci pomoże,
abyś konia miał w kolorze.
Jest zabawa są zawody,
to początek tej przygody.
Konie boskie są jak z bajki,
swym władcom dają niespodzianki.
Choć ten wiersz się nie rymuje,
to Kwarc w Rogu nas ujmuje!
Kochasz konie?
Zobacz sam wejdź na Howrse 
Powiedz TAK!
gracz horse111
prawa autorskie zastrzeżone

Inne wierszyki:

Mill. 

 Z samego rana, gdy kogut pieje,
na I-love-howrse już dużo się dzieje.
Adencjo, z uśmiechem, opisuje rasy,
gdy Bella w krótkiej przerwie, wyjeżdża na wczasy.
Invi wyniki konkursu przedstawi,
a joanne piękny nagłówek nam wszystkim wstawi.
Mugi w internecie ciekawostkę znajdzie,
a Ewa dobrą zabawę odnajdzie.
Na koniec, Domi otworzy nam serca,
zwierzętom pomożemy, nie dopadnie ich morderca.
Miło, zabawnie, szybko czas zleci,
bo I-love-howrse najjaśniej z gwiazd świeci.

65 komentarzy:

 1. W zakładce nie można dodawac postów, ale już wkleiłyśmy mity o stworzeniu chmurki i strona będzie na bieżąco aktualizowana :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ładnie zrobione

  OdpowiedzUsuń
 3. A rysunki na adres e-mail przesłać??? Bo ja mam kilka...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, jeśli chcesz się nimi podzielic, z chęcią je opublikujemy :)

   Usuń
 4. gdzie rysunki się przesyła?

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobre na nudę :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja mogę coś dodać do tego " konkursu "
  Login : klaudia2002vip
  Rzecz : x2 Fortuna Krezusa
  Miłej gry życzę i blogowania :D
  Pozdrowienia :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Mogę zostać sponsorem w konkursach na blogu mogę oddać:
  2 jednorożce(klaczka i ogier)
  Złote Jabłko
  Koń z Piątym Żywiołem i UM ponad 1000
  Strzała Artemidy
  Różdżka Płodności

  OdpowiedzUsuń
 8. Mogę oddać na rzecz konkursu nie potrzebną Lirę Apolla

  Graczka Olusia2001

  OdpowiedzUsuń
 9. Hej, jakby co to ja mogę coś dać do konkursu jaki może być.... mój login to cool321. Mogę dać kilka rzeczy z Cr, jakiś koń też się znajdzie...

  OdpowiedzUsuń
 10. Mogę zostać sponsorem, mój login: WhiteBerry

  Przedmioty:
  1xKF
  4x Krew Meduzy
  4x Musniecie Filotes
  1x Łzy Afrodyty
  1x Zestaw Hery
  5x Piorun Zeusa
  2x różdzka płodności
  1x Strzała Artemidy
  3x Złote Jabłko
  7x Promień Heliosa
  6x Czarna Orchidea
  10x Puszka Pandory
  15x Fortuna Krezusa

  Jeśli jesteście zainteresowani to piszcie ;)
  Mam też kilka" innych rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 11. mogę zostać sponsorem bloga ;) login: malutka1898

  Chmurka
  x 3
  Kamień Filozoficzny
  x 3
  Klepsydra Kronosa
  x 2
  Muśnięcie Filotes
  x 2
  Strzała Artemidy
  x 5
  Piorun Zeusa
  x 2
  Zestaw Hery
  x 1
  Różdżka Płodności
  x 1
  Krew Meduzy
  x 3
  Promień Heliosa
  x 2
  Lira Apolla
  x 1

  Czarna Orchidea
  x 7
  Puszka Pandory
  x 5
  Fortuna Krezusa
  x 4
  Pięta Achillesa
  x 1
  Zestaw Bonusowy
  x 1
  Okrycie Hypnosa
  x 1
  Woda Młodości
  x 1
  Podkowy Posejdona
  x 1
  Siodło Posejdona
  x 1
  Zwój Plutona
  x 1

  I dodatkowo mogłabym dać ogiera jednorożca jeśli będzie taka potrzeba ;) Więc jeśli jesteście zainteresowani to możecie pisać :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Hej
  Mój login to Lena Love

  OdpowiedzUsuń
 13. W sumie mogę zostać sponsorem. Mam dość dużo przedmiotów z CR i źrebaki z UM 100-230. Mogę też coś od siebie dać do tego działu(grafika).
  Kontakt:
  e-mail: halty3@gmail.com
  howrse: Karaye

  OdpowiedzUsuń
 14. Mogę zostać sponsorem mam dużo rzeczy z CR araby z PG 1000 lub więcej.

  Kontakt:

  E-mail: Na razie nie mam nie długo będzie
  Howrse: nadis

  OdpowiedzUsuń
 15. Moge zostac sponsorem moj logib to Zawady2001 mam oj o nazwie Sadnina Zawady moge wam dac chmurke i okrycie hypnosa zapraszam na pw

  OdpowiedzUsuń
 16. Mogę zostać mój login Violetta-serial
  1xDiament
  1xSiodło szyte na miare
  1x Uzda Szyta na miare
  I Właśnie zbieram rzeczy z CR więc będe edytowałą lub dopisywała jak coś zdobęde

  OdpowiedzUsuń
 17. Na potrzeby konkursu mogę zostać sponsorem.
  Oferuję:
  Klika CR
  Bardzo dobre konie
  Bonusy
  Eq
  Czasem także KUPONY !!!

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja również chętnie zgłoszę się na sponsora :D
  Mogę dać :
  1x Fortuna Krezusa
  1x Podkowa Posejdona
  1x Puszka Pandory
  Pozdrawiam :) a moj nick na Howse to : eilana

  OdpowiedzUsuń
 19. Login: sportka
  Co mogę dać: Krew Meduzy x1, Puszkę Pandory x4, Piętę Achillesa x1.

  OdpowiedzUsuń
 20. Mam inne konto Dreamyhorse
  1x Jednorożec
  1x Zwój Plutona
  1xCzarna Orchidea

  OdpowiedzUsuń
 21. fajne mój login na howrse to,,zosiatka123"

  OdpowiedzUsuń
 22. Mogę dać 2 × promień heliosa mój login to: mili1384.

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja mogę mój login to slasa i mogę zaoferować: 3x Puszka Pandory, 2x Fortuna Krezusa, Palcat i Pięte Achillesa.

  OdpowiedzUsuń
 24. Mogę zostać sponsorem. Mój login to MZ660.
  Mogę dać:
  http://www.howrse.pl/elevage/fiche/?id=17292012
  (konik)
  PP
  PH
  WM
  MF
  CH
  FK

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja mogę zaoferować coś do konkursów ;>
  Konkretniej:
  15xPP
  12xMF
  5x FK
  i mnóstwo PD ;>
  Jakby co to możecie do mnie pisać, może będę mogła dać coś jeszcze ;>
  Na howrse: Siedmiokropka

  OdpowiedzUsuń
 26. Mogę dać:
  - 10x Fortuna Krezusa
  - 2x Muśnięcie Filotes
  - 1x Piorun Zeusa
  - 1x Strzała Artemidy
  Mój login: jagoda9910

  OdpowiedzUsuń
 27. Mogę zostać sponsorem (chodzi o drobne upominki, np nagrody pocieszenia):) ale zawsze warto, jak cos to piszcie.
  Alexsa007

  OdpowiedzUsuń
 28. Chcem zostac ;) login: kocham konie555

  OdpowiedzUsuń
 29. Mogę zostać sponsorem. Dam CR, jednorożce, unipegi, pegazy, itp.
  adka663

  OdpowiedzUsuń
 30. Mogę zostać sponsorem :)
  Rozległy CR pozwala.
  M.in.:
  - Objęcia Morfeusza
  - Zestaw Hery, Posejdona
  - 11 x puszka Pandory
  - Woda młodości
  - Kamień Filozoficzny
  - Wieeeele innych, napiszcie do mnie :)

  Irbisia

  OdpowiedzUsuń
 31. O, cały CR (chciałabym sponsorować konkursy):

  Muśnięcie Filotes
  x 4

  Chmurka
  x 1

  Kamień Filozoficzny
  x 1

  Strzała Artemidy
  x 5
  Piorun Zeusa
  x 4

  Różdżka Płodności
  x 3

  Zestaw Hery
  x 1

  Promień Heliosa
  x 2

  Lira Apolla
  x 1

  Zwój Plutona
  x 16

  Puszka Pandory
  x 7

  Pięta Achillesa
  x 5

  Czarna Orchidea
  x 4

  Fortuna Krezusa
  x 3

  Siodło Posejdona
  x 2

  Woda Młodości
  x 1

  Zestaw Posejdona
  x 1


  Irbisia

  OdpowiedzUsuń
 32. Chętnie zostanę sponsorem :) . Oto co mogę dać:

  Czarna Orchidea
  x 2

  Fortuna Krezusa
  x 2

  Puszka Pandory
  x 2

  Pięta Achillesa
  x 1

  Zwój Plutona
  x 1

  Strzała Artemidy
  x 1

  Muśnięcie Filotes
  x 1

  Lira Apolla
  x 1

  Podkowy Posejdona
  x 1


  OdpowiedzUsuń
 33. A zapomniałam o nicku na Howrse :D .
  Mój nick to Hermiona7520.

  OdpowiedzUsuń
 34. ja mogę dać extra avatary ! mój login to KaJa120

  OdpowiedzUsuń
 35. Chciałabym zostać sponsorem do konkursów :) do zaoferowania mam 56 konie ( achały tekińskie 42x , 9 koni fryzyjskich, 3 Tenneesse Walkery, ) oraz z CR 22x Zwój Plutona, 10 x Puszka Pandory, 1x Okrycie Hypnosa , 2x Piorun Zeusa , 1x Lira Apolla , różnego rodzaju avatary,
  - Blak_Black

  OdpowiedzUsuń
 36. Chętnie zostałabym sponsorem konkursu. Na loterii wygrałam wiele cennych rzeczy, które nie są mi w całości potrzebne. Login na Howrse: KJ Stobno
  Lista wszystkich rzeczy z CR ( proszę mieć na uwadze, że nie wszystko dam)

  Muśnięcie Filotes
  Muśnięcie Filotes
  x 14
  Chmurka
  Chmurka
  x 7
  Objęcia Morfeusza
  Objęcia Morfeusza
  x 3
  Róg Obfitości
  Róg Obfitości
  x 3
  Kamień Filozoficzny
  Kamień Filozoficzny
  x 3
  Reprodukcja
  Piorun Zeusa
  Piorun Zeusa
  x 6
  Różdżka Płodności
  Różdżka Płodności
  x 5
  Zestaw Hery
  Zestaw Hery
  x 3
  Łzy Afrodyty
  Łzy Afrodyty
  x 1
  Strzała Artemidy
  Strzała Artemidy
  x 1
  Dostosowanie
  Promień Heliosa
  Promień Heliosa
  x 12
  Krew Meduzy
  Krew Meduzy
  x 5
  Zestaw Harmonii
  Zestaw Harmonii
  x 3
  Złote Jabłko
  Złote Jabłko
  x 3
  Lira Apolla
  Lira Apolla
  x 3
  Bonus
  Zwój Plutona
  Zwój Plutona
  x 24
  Puszka Pandory
  Puszka Pandory
  x 15
  Czarna Orchidea
  Czarna Orchidea
  x 13
  Woda Młodości
  Woda Młodości
  x 10
  Fortuna Krezusa
  Fortuna Krezusa
  x 9
  Pięta Achillesa
  Pięta Achillesa
  x 6
  Okrycie Hypnosa
  Okrycie Hypnosa
  x 4
  Siodło Posejdona
  Siodło Posejdona
  x 1
  Zestaw Posejdona
  Zestaw Posejdona
  x 1
  Zestaw Bonusowy
  Zestaw Bonusowy
  x 1

  OdpowiedzUsuń
 37. Login: Czerwonka

  Treść: Mogę zostać sponsorem, jeżeli za jakieś 3 miesiące będzie "Wielki Konkurs" mogę zaoferować 3 kupony dla wygranego.

  Mam stażu mało, ale proszę - nie sugerujcie się...

  Bardzo bym chciała dostać się na nabór. Lecz kto przyjmie kogos z 30 dniami stażu?
  Wiem wiele, wiele, wiele o howrse. Przy naborze mogę opowiedzieć całą historię polskiego howrse, OD POCZĄTKU! Zapewne.... nie dodacie mnie. Ale wiedzcie, że naprawdę dużo wiem i... UMIEM. Umiem prowadzić bloga, jak i ponieść na siebie całą masę odpowiedzialności.

  OdpowiedzUsuń
 38. Login: Mara rara
  Bardzo chętnie zostanę sponsorem bloga. Mam z CR prawie że wszystko - a nie używam, jednym słowem, nic. Co się ma marnować :)
  Chętnie podaruję m.in:
  RO x7
  OM x2
  Nyks x1 *Liczba się zmienia, posiadam Baliosa*
  KK x1
  ZHery x2
  Dynia x3
  ZBonusowy x3
  KM x10
  Piorun x5
  KF x4
  itd., żeby już nie wymieniać wszystkiego :)

  OdpowiedzUsuń
 39. Witam, mogłabym na rzecz konkursu dać np. 2xWM, 1xOH, 1xCO, 1xPH, 1xChm., 1xMF...
  Więcej powiem na PW.
  Mój login: ina3

  OdpowiedzUsuń
 40. Niedługo, pokryje moją klacz, ma 805.07 um, jej źrebaka mogę oddać, płeć losowa. Nick: Colowata

  OdpowiedzUsuń
 41. Witam, chciała bym zostać sponsorką mój login to: Nolly , a mogę zaoferować:
  5x Promień Heliosa
  3x Muśnięcie Filotes
  2x Fortuna Krezusa
  2x Woda Młodości
  1x Zestaw Harmoni
  2x Zwój Plutona
  1x Okrycie Hypnosa
  1x Pięte Achillesa
  A z nagród drobniejszych:
  5x Kaloszki
  5x Lonża
  oraz
  3x Ostrogi

  OdpowiedzUsuń
 42. Ja znam jeden pierwszy wiersz, pt. "Modlitwa konia z transportu", ale nie jestem jego autorką. Napisała go Barbara Borzymowska. Na Howrse jest on znany jako grafika, którą wielu graczy wkleja na swoje prezentacje. Oto link do wiersza: http://www.howrse.com/elevage/fiche/?id=9201780&message=friandisePomme
  ulcia troć

  OdpowiedzUsuń
 43. no i znowu ja, umiem robić dużo rzeczy. Graficznych. więc jakby ktoś chciał...

  OdpowiedzUsuń
 44. Emm... mam całkiem niezłą początkującą hodowlę luzytanów (i kilka załatwionych rogów) jeżeli nie pogardzicie końmi to ja chętnie pomogę ;) źrebaki mają na starcie ok. 240 UM bez łez. Wykonuję też grafikę xD ~The Silent Killer

  OdpowiedzUsuń
 45. Colowata i The Silent Killer, macie takie nicki na Howrse jak na bloggerze? :)

  OdpowiedzUsuń
 46. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 47. Mogę zostać sponsorem w konkursach na blogu mogę oddać:
  2 jednorożce(klaczka i ogier)
  Złote Jabłko
  Koń z Piątym Żywiołem i UM ponad 1000
  Strzała Artemidy
  Różdżka Płodności
  RO

  OdpowiedzUsuń
 48. Cześć, nie wiem czy to tu, bo jeszcze się nie orientuję co i jak na tym blogu :)
  Chciałabym zauważyć, iż posty są dodawane bardzo rzadko, ostatnio co tydzień. Czy nie miało być tak, że posty będą dodawane 1 na 3 dni czy nawet częściej? ;)
  Bo z ankiety wynikało właśnie tak, jak napisałam powyżej. Nie chciałabym robić problemu, ale posty mogłyby być dodawane częściej.

  OdpowiedzUsuń
 49. Podam tu link do baneru promującego was. Wykonałem sam:
  http://oi58.tinypic.com/22lrnm.jpg

  ~michu2341

  OdpowiedzUsuń
 50. Mogłabym zostać sponsorem ,oferować CR. Też mogłaby tworzyć darmowe bannery i reklamy. Mój nick to stajnia k.

  OdpowiedzUsuń
 51. Mam pytanie.
  Czy zaktualizujecie wszystkie informacje na temat boskich itp.?
  Jakby co to możecie mnie do tego zatrudnić :)

  ~michu2341

  OdpowiedzUsuń
 52. Przedmioty:
  Strzała Artemidy
  Woda Młodości

  Mogę dać również jednorożce i konie z ZJ , oraz z wysokim BLUPem.


  Szron30

  OdpowiedzUsuń
 53. Mój nick to: AvernoEst
  Mogę zaoferować jakies osiołki, jednorożca po Qilinie,a także jakies drobne CR i egus

  OdpowiedzUsuń
 54. Mój nick to Aniela_Anka
  Prawdopodobnie usuwam konto (nie jest jeszcze pewne), a mam na koncie kilka jednorożców i przede wszystkim konia z Diamentowym Jabłkiem. Jak już się namyślę w tej kwestii - byłabym w stanie je oddać ;).

  OdpowiedzUsuń
 55. Mogę zostać sponsorem bloga??

  Mogę dawać konie z ZJ , SZJ, 300 000-400 000 eq oraz kilka CR: RO,WM,KF...

  login- jula239

  OdpowiedzUsuń