Witamy na pierwszym polskim blogu o Howrse w zupełnie nowym wydaniu! Zapraszamy na naszą grupę ogłoszeniową na Facebooku - banner z odnośnikiem na bocznej kolumnie.

Pomoc

Na prośbę jednej z naszych czytelniczek, powstała nowa zakładka - Pomoc.
 
Na czym to polega?

Jeśli masz jakieś wątpliwości, pisz swoje pytania pod tą stroną. Odpowiemy na nie w komentarzach!

Mam nadzieję, że spodoba Wam się ten pomysł.

262 komentarze:

 1. Witam. Zalogowałam się na serwerze International. Chciałam pokryć swą klacz. Weszłam więc w tą zakładkę. Szukałam jakiegoś dobrego konia. Nagle natknęłam się na konia, który ma nietypową maść... Sprawdziłam jego profil. Przy jego imieniu, na początku, znajdowała się ikonka z literą ''S''. Co ciekawe, nie posiada on ZJ! A nie wiem co robi ta litera i ta maść na tego stronie... Zauważyłam iż, koń posiada tajemniczy przedmiot. Jakiś ''Shutterfly's Splint Boot''. Co to? Nie mam pojęcia...

  - Jak zdobyć takiego konia i czy w ogóle można go zdobyć?

  ( Link: http://www.howrse.com/elevage/fiche/?id=9201780&message=friandisePomme )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to koń z przedmiotem, który był kiedyś dostępny na international w limitowanej edycji i dawał specjalną masc koniowi oraz bonusy :) Może kiedyś napiszemy notkę o przedmiotach z CR, które nie weszły na polskie Howrse :-))

   Usuń
 2. Czy trening konia do GP może odbyć się bez chmurek? Taniej by mnie to wyniosło, ale mój koń ma WM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie możesz nie używac chmurek ale wtedy również umiejętności konia będą niższe niż maksymalne. Używając pakietu chmurek (20 chmurek) w wieku 25 lat odmładzasz konia aż o 80 miesięcy czyli o 6 lat 8 miesięcy. W tym czasie jeśli codziennie będziesz posyłac konia na lekcję a ma on WM to co miesiąc otrzymujesz ok.0,20 - 0, 30 um. Do ponownego osiągnięcia 25 lat kiedy Twój koń ma ich 18 i 4 miesiące dzieli Cię 80 mies. czyli 80 x 0,20= 16 um. Jeśli masz konia w dobrym ośrodku (im lepszy prestiż i ośrodek tym więcej um zdobywasz w lekcji) to liczba um które stracisz nie używając pakietu chmurek to 0,30 x 80 = 24 um. Wraz z odmłodzeniem konia o 4 miesiące odzyskujesz też 2 pkt dorastania czyli 20 x 2 = 40 pkt dorastania. Tak więc tylko od Ciebie zależy czy chcesz pominąc ten końcowy etap treningu ale licz się z tym że Twój koń osiągnie wtedy mniejsze umiejętności o te 16 - 24 punkty a Ty nie dostaniesz 40 PD. To od Cb zależy jakie umiejętności chcesz żeby Twój koń osiągnął :) Porównaj plusy i minusy użycia Zestawu Chmurek i jak to wpłynie na Twoją hodowlę/grę.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Chciałabym jeszcze dodac że zazwyczaj liczba straconych um jest większa od tej obliczonej przeze mnie bo w lekcji zdobywa się punkty tysięczne do dwóch najlepszych umiejętności konia czyli np. 0,275 do ujeżdżenia i 0,218 do kłusu gdy Twój koń jest luzytanem. Co miesięcznie nie otrzymujesz 0,20 pkt tylko punkty dodają się do obydwu umiejętności. Sorry. Czyli jeśli nie zdecydujesz się na użycie 20 chmurek Twój koń może "utracic" ok. 40-60 um, wszystko zależy jak dobry jest ośrodek w którym zarejestrowałaś konia.

   Usuń
 3. A wogóle jak się robi taki blog?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakładasz konto Google i za jego pomocą logujesz się na stronie blogger.com, gdzie możesz krok po kroku założyc własnego bloga.

   Usuń
 4. Mam pytanie. W jaki sposób można zdobyć pomarańczową falabelle o imieniu 小さな. Czy różni się ona od innych falabelli tzn. czy ma się większą szansę na znalezienie bonusu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktualnie taką falabellę możesz tylko kupić od innego gracza. Nie różni się niczym od pozostałych.

   Usuń
  2. Aha, dziękuje za odpowiedź =)

   Usuń
 5. A jak zgłosić multi konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zjeżdżamy na sam dół prezentacji gracza, którego podejrzewamy o multikonto/a. Są tam trzy przyciski: "Przeglądaj konie wystawione na sprzedaż", "Przeglądaj hodowlę tego gracza" i "Zgłoś nadużycie", który klikamy. Jeśli gracz ma napisane na prezentacji że gra na drugim koncie lub że grają na nim dwie osoby zaznaczamy "Nadużycie w prezentacji" i opisujemy o co chodzi i dlaczego podejrzewamy tę osobę. Jeśli o multikoncie nie dowiedzieliśmy się z prezentacji tego gracza tylko od kogoś innego i mamy na to dowody lub jeśli gracz ma w znajomych wiele osób o podobnych nickach możemy też wejsc w Profil -> Moje konto -> Kontakt i wybieramy kategorię "Problem z kontem" (to pierwsze, bo są dwa) i podkategorię "Zapytanie o karę lub karmę" przy opisywaniu problemu przydatne są screeny, czyli zrzuty z ekranu np. z prezentacji graczy którzy są podejrzani o multikonto.

   Usuń
  2. Przy tym lepiej byłoby przed zgłoszeniem napisac do gracza, że multikonta są niedozwolone powołując się na punkty regulaminu Howrse. Co prawda nie znanie regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania, ale lepiej błoby daną osobę uprzedzic, aby nie zniechęciła się do gry - moze nie wie o tym, że nalezy miec tylko jedną konto? :) Jeśli osoba ta nie odpisuje a była ostatnio na Howrse (z 3-5 dni nie odpisuje) to można już spokojnie zgłaszac.

   Usuń
 6. a jak się robi że blog wyskakuje w internecie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie to im więcej wejsc ma i im bardziej znana jest strona tym większa szansa, że wyskoczy na pierwszym miejscu w wyszukiwarce ;) To, czy strona pojawi się np. w Google zależy od tego co tam wpisaliśmy i czy słowa kluczowe, hasła których użyliśmy pojawiają się na blogu. Tam więc im blog większy i popularniejszy, im więcej na nim treści, postów komentarzy i wejsc, tym większa szansa, że strona ta pojawi się w Google.

   UWAGA: Podejrzewamy, że jesteś autorem wielu komentarzy określany jako SPAM, zawierających niesprecyzowane pytania odnośnie "a jak się robi to, a jak się robi tamto". Nie publikujemy ich, ale na przyszłosc prosimy o napisanie jedynie jednego komentarza (nawet z różnymi pytaniami), i dokładniejsze opisanie pytania, aby każdy wiedział, o co chodzi :)

   Usuń
 7. Gdzie mogę znaleźć grzebień do grzywy oraz kopystkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak sie da konia do boksu moze on tam je znalezc

   Usuń
  2. Musisz próbować. Ciężko jest znaleźć coś w boksie.

   Usuń
 8. Jeśli chce zobaczyć moją prezentację w całości to muszę zjeżdżać na dół, na profilach innych graczy tak nie ma. Jak powiększyć okno w którym się to wszystko pisze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. widzisz te znaczki w prawym górnym rogu prezentacji ? tam powinien być przycisk "ustawienia". Klikni na niego i powiększ swoje okienko prezentacji :)

   Usuń
 9. gdzie zobaczyc wszystkie wiadomosci wyslane do wlascicieli koni zakaterowanych w moim oj

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak się robi ruchome awatary ? Że np. przesuwają się zdjęcia ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potrzebny jest do tego program PhotoScape (lub jakiś inny z funkcją tworzenia animacji). Wchodzisz w AniGif i tam gdy masz już wybrane obrazki wybierasz Zmień efekt. I tam już masz listę z efektami takimi jak wyjeżdżające zdjęcia, mruganie itd.

   Usuń
  2. Ale efekty zajmują bardzo dużo miejsca i lepiej jest ich nie dodawac (maks. rozmiar avatara to 40 kB i 120x120 px), bo inaczej avek nie wgra się na Howrse z powodu za dużej ilości kilobajtów.

   Usuń
 11. jak odblokować zablokowaną osobę na howrse?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo proste. Gdy jesteś na poczcie wchodzisz w zakładkę Moja czarna lista i tam masz osoby które zablokowałaś, a obok nich opcję odblokuj.

   Usuń
 12. oszukano mnie ukradziono mi konia co mam zrobić pomocy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz zgłosić to na kontakt. Konia wprawdzie nie odzyskasz ale złodziej już tak szybko nikogo nie oszuka i utraci wiele przywilejów grze, ponieważ straci Karmę.

   Usuń
  2. Możesz też poszukac jakiś fundacji, np. Sleepwalker Foundation czy innych (np. w zakładce "Polecane"). Tam opisz swój problem, a byc może dostaniesz coś w ramach rekompensaty dla ukradzionego konia, a opiekunowie fundacji poradzą Ci, jak sobie radzic z oszustwami graczy i przede wszystkim - nie dopuszczac do nich :-))

   Usuń
 13. Czy możecie mi podać link do boskiego Cowbry ? Bardzo bm chciała go zobaczyć !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w google wpisz i wejdź na jakąkolwiek strone o howrse

   Usuń
 14. Mam pytanko, kto zna stronę na której sa glittery do których nie trzeba rejestracji i są łatwe do wstawienia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja znam tylko jedną - www.glitery.pl nie trzeba się na niej rejestrować. Podobną stroną jest blingee.com. Ma dużo fajniejsze efekty ale trzeba być zarejestrowanym.

   Usuń
  2. jeszcze lunaPic, tam nie trzeba się rejestrowac, ale jest po angielsku ;)

   Usuń
 15. Jak stworzyć banner? kiedyś tu chyba było , ale nie mogę znaleźć/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Howrse ABC --> Grafika --> banery

   http://i-love-howrse.blogspot.com/2013/06/bannery.html

   Usuń
 16. Czy da się dodać muzykę na prezentacje ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż jeszcze nikomu to się nie udało :)
   Mam nadzieję że w końcu znajdzie ktoś odpowiedni kod aby to było możliwe.

   Usuń
 17. Gdy wchodzę w moje konto tam jest napisane "Użyj uproszczonego treningu"
  o co z tym chodzi? zaznaczyć to? jeżeli tak to jaki czas jest najlepszy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opcja uproszczony trening uniemożliwia ci wybór na jak długo chcesz wysłać konia na trening. Jest to z góry narzucony czas (3 godziny) treningu. Możesz zaznaczyć i zobaczyć na koni na czym to dokładnie polega. Później i tak zawsze możesz odznaczyć tą opcję.

   Usuń
 18. Przepraszam że przeszkadzam, ale nie dochodzi do mnie adres e-mail, a chciałabym się wymienić, bo koleżanka wysłała mi prezent. Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam Arisu

  Na HW Arisu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm... Wejdź w zakładkę moje konto i sprawdź czy jest dobrze wpisany. Być może jest jakaś literówka i to dlatego. Jeśli jest poprawny to użyj opcji edytuj i po prostu zapisz. Podejrzewam że trzeba go tylko zaktualizować w grze.

   Usuń
 19. do którego roku życia działają objęcia morfeusza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli koń ma KF to do 30. U pozostałych do końca życia (przynajmniej u mnie działają aż koń nie zdechnie).

   Usuń
 20. Mam problem z dodaniem prezentacji na moją strone :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo często wyskakują jakieś błędy na howrse. Spróbuj od nowa (chodzi mi o wpisanie tekstu, kod jeśli jest dobrze napisany nie będzie robić problemów).

   Usuń
 21. gdy wyłącze w moim oj możliwość organizowania zawodów, to prestiż bardzo spadnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy od tego jaki jest w tej chwili i o ile go podnoszą zawody. Ogólnie nie opłaca się dezaktywować zawodów. Ośrodek nic na nich nie traci (no poza jednym typem zawodów westernowych), a zyskuje prestiż i popularność.

   Usuń
 22. Może mi ktoś na chłopski rozum wytłumaczyć blupowanie?
  rozumiem, że
  1. szukamy 3 najlepszych umiejętności
  2. trenujemy 2 z nich ( nie najlepszą)
  3. wysyłamy na zawody w których koń przoduje( w miare możliwości dla początkujących) , aż do wygrania 20.

  i co dalej???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem jak ja to robię. Wybieram 3 najlepsze umiejętności i je trenuję. Później zabieram się za przejażdżki (ważne aby "wyjeździć" 3 umiejętności". Następnie sprawdzam która umiejętność jest najsłabsza i wysyłam konia na takie zawody gdzie ta umiejętność jest najważniejsza. Przykładowo holendry idą na przełaje, a angliki na kłus.
   Gdy już wygra 20 zawodów, wysyłam konia na takie zawody, gdzie pogrubi wcześniej wytrenowane umiejętności. Zazwyczaj zajmuje mi to ok 7-9 lat. Koń ma wtedy ok 90% BLUPu. Ostatnią rzeczą do zrobienia jest oczekiwanie aż koń skończy 10 lat.

   Mam nadzieję że chociaż trochę wyjaśniłam mój sposób BLUPowania :)

   Usuń
  2. 'wyjeździć 3 umiejętności' czyli te które trenowaliśmy?
   i sprawdzamy która umiejętność jest najsłabsza ze wszystkich czy tych trenowanych na początku?

   Usuń
  3. Oczywiście, a co do umiejętności to chodzi o tą na początku. W zakładce geny można sprawdzić która jest najsłabsza.

   Usuń
 23. da się sprawdzić ile mniej więcej kosztuje koń z towarzyszem na bezpośrednich? wiem, że można poprzez trofea, ale chciałabym sprawdzić ile kosztuje z tym towarzyszem którego już mam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie liczyć ręczne sprawdzanie każdego konia na sprzedażach to nie. Przynajmniej ja nie znam żadnej takiej metody.

   Usuń
  2. Możesz poprosic jeszcze znajomego. O którego towarzysza chodzi, to mogę sprawdzic :-))

   Usuń
 24. czy żyzność łąki ma wpływ na ilośc zebranych plonów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Duża żyzność i Strach na wróble sprawiają że mamy do zebrania większe plony.

   Usuń
  2. Ale gdy z dnia na dzień żyzność spada np z 100% na 76% to to ma też wpływ na ilość zebranych plonów

   Usuń
  3. Aż taki uskok? O.o Nigdy mi się to nie zdarzyło. Ogólnie rzecz biorąc gdy masz coś posadzone na łące to żyzność raczej w tym czasie nie spada, ale ogólnie mówiąc liczy się stan łąki podczas zbiorów.

   Usuń
  4. źle się wyraziłam. Nie chodziło mi że w jeden dzień aż tyle spadło.
   Jak kupuje łąke to ma 100% żyznośći i po jakimś czasie spada, i czy jak ma te 76% to wpływa na zbiór.

   Usuń
  5. Żyzność łąki spada tylko podczas użytkowania. Im mniej żyzności tym mniejsze zbiory (oraz konie które pasają się na takiej łące jedzą mniej). Jeśli posiejesz coś na łące gdy ma 76% żyzności zbierzesz mniej plonów niż z łąki o 95% żyzności.

   Usuń
 25. mam pytanko skad biora się towarzysze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś usunięto zabawy (takie jak są teraz) i wprowadzono towarzyszy z którymi konie się bawiły. Po jakimś czasie stwierdzili że trzeba je zlikwidować i teraz już nie ma możliwości zdobycia ich.

   Usuń
 26. czy to prawda, ze jak się wyblupuje konia do 10roku to dostanie się kupon?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :D
   Aż tak dobrze to nie ma. W zasadzie nie możliwe jest wyblupowanie konika do 10 lat. Dopiero w dniu 10 urodzin konik może otrzymać 100% blup.

   Usuń
  2. Chociaż ma byc wprowadzone konto VIP, o którym już pisaliśmy. Na razie są to fazy testowe, ale jeśli to zostanie wprowadzone, to trzeba będzie płacić 10 kuponów za miesiąc (najprawdopodobniej wykupuje się to konto raz na 3 do 6 miesięcy) i tam będzie taka możliwosc, ale chyba tylko wtedy, jak koń osiągnie 100 % BLUP równo w wieku 10 lat.

   Usuń
  3. a to nie byl błąd tłumaczenia ?

   Usuń
 27. Mam pytanie: Jak zrobić taki fajny nagłówek, bo mam swojego bloga i chciałabym zrobić podobny? Bardzo proszę o odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podszkól się w grafice, na początku dużo czytaj na ten temat (np. na naszym blogu). Ściągnij jakiś fajny program (np. PhotoScape i Gimpa), i tam cwiczyc, na początku podstawowe rzeczy, np. avatary, przerabiaj obrazki. Jeśli potrzebujesz fajnych czcionek, przerabiaj obrazki na specjalnych stronkach internetowych, np. glitery.pl
   Druga opcja: Jeśli będzie odpowiednia ilosc chętnych, zorganizuj konkurs na nagłówek i może wybierzesz jakiś fajny! :D :*

   Usuń
 28. Mój koń, Mustang, ma najlepsze umiejętności: wytrzymałość, prędkość, galop. Do jakiej dyscypliny go zapisać bo ani do westernu (wytrzymałość ujeżdżenie) ani do klasyku (prędkość, ujeżdżenie) nie wpisuje się w 100%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudne pytanie, ale zwykle na filmach mustangi należą do Westernu więc chyba do tego też można zaliczyć :)

   Usuń
  2. Do westernu bo tam są potrzebne wytrzymałe konie, więc dwie umiejętności: wytrzymałosc i ujeżdżenie są. Warto też zwrócic uwagę na trzecią najlepszą umiejętnosc, przydatną przy blupowaniu - galop. Wytrzymałosc, ujeżdżenie i galop to idealne um do reiningu :)

   Usuń
  3. Zakładka Howrse ABC - "Konie - rasy" -> Mustangi w katalogu ras masz to wszystko o czym napisałam wyżej :))

   Usuń
 29. co to są skillery?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skillery, inaczej skille od ang. "skill" - umiejętności, to konie trenowane do GP :)

   Usuń
 30. czy da się osiągnąć prestiż oj 75% bez zawodów?

  OdpowiedzUsuń
 31. Użyj nowej metody zmiany czasu trwania akcji.
  wytłumaczy mi to ktoś? warto ustawić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jednej masz takie suwaczki którymi ustawiasz np. ile kg siana dasz, na ile godz treningu dajesz itd. , w starej metodzie wybierasz czas z listy. Spróbuj na próbę ustawic i zobaczyc jak to wygląda, zawsze potem możesz odhaczyc. Osobiście mi bardziej pasuje stara metoda, jak dla mnie bardziej wygodna, optymalna, jasna.

   Usuń
 32. Jak zrobiliście w ABC linki do stron, a nie ma ich w paskach stron? Proszę! Powiedzcie i wykasujcie zobaczę to w ciągu 1 dnia. Chciałabym takie coś na swój blog o pieskach! Proszę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem szczerze że nie bardzo wiem o co chodzi z tymi paskami stron.

   Usuń
 33. Ktoś skopiował mój avatar, który był wykonany specjalnie dla mnie. Zapłaciłam za niego dużo, a ktoś go ukradł. Co robić?! Proszę o pomoc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma na to odpowiedzi ode mnie. Jedyne co mogę poradzić, to skontaktowanie się z nim, lub zgłoszenie to wykonawcy awataru, możliwe że jakoś coś tam wykluczy, przerobi i nie będzie żądał zapłaty.
   ~Pozdro, Vall.

   Usuń
  2. Moim zdaniem to jest naruszanie praw autorskich. Napisz na kontakt i do wykonawcy avatara, podaj link do profilu gracza i do niego też napisz - może nie wiedział, że nie wolno kopiowac.

   Usuń
 34. Mógłby ktoś krok po kroku wytłumaczyć blupowanie?

  OdpowiedzUsuń
 35. Cześć!
  Mam bloga z Blogspot.com i chcę zrobić coś takiego jak macie u góry czyli pomoc Howrse ABC itd
  Możecie mi napisać jak to zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wchodzisz na blogger.com, wybierasz danego bloga i wchodzisz w "Strony", dodajesz jakąś stronę potem możesz w niej pisac, wybierasz czy te zakładki są z boku czy u góry, możesz też wejsc w Układ i dodac nowy element - strony :)

   Usuń
 36. Zrobiłam prezentacje (sama) i mam problem z wrzuceniem jej na moją stronę niby wiem jak to zrobić bo już raz wrzucałam prezentacje ale teraz jakoś mi to nie wychodzi . To wszystko może przez rozmiar ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie umiem Ci pomóc bo nie widzę w czym dokładnie jest problem.. O co chodzi? Prezentacja się nie wyświetla? Nie możesz pisac w ramkach? Jest za duża? A może dasz screena albo link do swojej strony? :)

   Usuń
 37. Które rasy sie najlepiej blupuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to pytanie dosyc trudne i nie można moim zdaniem udzielic jednoznacznej odpowiedzi. Z jednej strony każdą rasę da się wyblupowac w ciągu 10 lat i w sumie nie ma różnicy, jakie umiejętności się liczą - klucz to dobrze dopasowac je do przejażdżek, specjalizacji, zawodów, treningu. Jednak mogę przyznac, że najtrudniej zdecydowanie wyblupowac trakeny - ich trzy najlepsze umiejętności (wytrzymałosc, galop, skoki), nie wpisują się w żadne przejażdżki/zawody. Trudno też jest z luzytanami, bo musisz ukończyc przejażdżki i galopem, i kłusem. Co do ras dobrych w cuttingu, jak araby czy andaluzy, wystarczy na przemian jeździc długie i krótkie przejażdżki kłusem i wykończyc je. Reszta ras ma raczej dopasowane zawody i przejażdżki, chociaż mogłam którąś pominąc, np. mustangi - reining angliki, kuce walijskie - wyścigi galopem, nokota - trail, angloaraby shagya - biegi przełajowe, szetlandy, holsztyny, hanowery - skoki itd.

   Usuń
 38. Kurcze, sami sobie zaprzeczacie, w poście o blupowaniu, napisaliście, że gdy koń ma najlepsze umiejętności : wytrzymałość i ujeżdżenie zapisujemy go do westernu, z kolei w poście o cobach ( on przoduje w wytrzymalości,ujeżdżeniu i skokach) to zapisujemy do klasyka...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwości jest wiele dlatego nie zaprzeczamy sobie. Wytrzymałość i ujeżdżenie to 2 z 3 umiejętności przodujących w biegach przełajowych. Z faktu że 3. umiejętnością są skoki, coba zapisujemy na klasyk.

   Usuń
 39. Przy blupowaniu koń musi wygrać 20 zawodów, wygrać w sensie że na 1 miejscu?

  OdpowiedzUsuń
 40. co to uproszczony trening?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uproszczony trening to opcja za pomocą której nie trzeba ustawiać jak długo ma trwać trening konia.

   Usuń
 41. Sorry że pytam, ale jak się BLUP-uję konika?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Metod jest kilka. Jedną z nich znajdziesz tu: http://i-love-howrse.blogspot.com/2013/06/blup.html
   a drugą w którym z komentarzy w zakładce pomoc. Oczywiście to nie są jedyne metody jakie istnieją.

   Usuń
 42. Cześć, czy można zgłosić gracza, który ewidentnie założył konto tylko po to, by znęcać się nad końmi? Znalazłam konto, gdzie gracz ma same wychudzone, zabiedzone konie i na dokładkę nadaje im przekleństwa na imiona. Nie wiem, czy powinnam to zgłosić, więc pytam.

  A. C. K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie kont nie zgłaszamy, ale możesz zgłosić imiona tych koni jako obraźliwe. Skutkiem tego będzie usunięcie konta tego gracza lub bardzo mocne obniżenie karmy.

   Usuń
 43. Hej, chciałam się dowiedzieć o przedmioty, jakie daje nam koń wiatru. W opisie napisane jest, że rozpęta on burzę, kiedy osiągnie 3100 lat, czy wywołuje on burzę jednorazowo, czy co 100 lat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. daje przedmioty DO wieku 3100.

   Usuń
  2. Dopóki nie osiągnie 3100 lat to jest w stanie rozpętac burzę wiele razy. Burza jest wtedy kiedy uzbierasz 100 % punktów wiatru a jesteś to w stanie zrobic kilkadziesiąt a nawet kto wie czy nie kilkaset (?) razy dopóki koń nie dożyje 3100 lat - wtedy jego moc się "wyczerpie".

   Usuń
 44. Wiecie gdzie można znaleźć plan dnia wiatrów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najprościej jest wpisać w google plan dnia wiatrów howrse. Powinno wyskoczyć Ci kilka stron z takimi planami.

   Usuń
 45. Czy oferty pokrycia publicznego wciąż widnieją po śmierci konia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama głowiłam się nad tym pytaniem przez jakiś czas. W końcu zadałam pytanie na forum ale przyznam że nie jestem pewna czy na pewno jest tak jak gracze odpowiadali. W końcu to tylko gra. Tu jest link do wątku:
   http://www.howrse.pl/member/forum/topic/1503933151-pokrycie?page=0

   Gdy będę miała konika w wieku 30 lat, na kupon, specjalnie to sprawdzę bo nie daje mi to spokoju.

   Usuń
 46. czy lips w wieku powyżek 3100 może być trenowany pod względem umiejętności?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam że tak, ale nie jestem w stanie tego stwierdzić na 100% ponieważ mój ma dopiero 3012 lat.

   Usuń
 47. Zauważyłam, że dużo osób ma Falabelle. Nie są one wygrane w żadnej promocji ani kupione na sprzedaży. Data urodzenia pewnej Falabelli to 10.11.2013. Jak to jest możliwe, że osoba ta dostała tego Specjalnego konia? Czy jest jakiś określony sposób, aby ją zdobyć? Dziękuję bardzo za odpowiedź CC;

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poza tym że można ją kupić jest jeszcze jedna opcja - wygrać w WT, chociaż nie jestem do końca pewna czy nie ma na nie jeszcze innego sposobu.

   Usuń
  2. Dziękuję bardzo za odpowiedź CC;

   Usuń
 48. O co chodzi z Różą Wiatrów? Do czego służy, co określa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to taki kompas. Gdy wskazuje konkretny kierunek nasz koń wiatru otrzymuje konkretną ilość punktów podczas przejażdżki.

   Usuń
 49. jak bo wyblupowaniu pogrubić wszystkie umiejętności szetlandowi ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla wszystkich ras metoda jest jedna i ta sama - wysyłać na przejażdżki, zawody oraz trenować daną umiejętność aż będzie pogrubiona.

   Usuń
 50. przy blupowaniu lepszy uproszczony trening czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie odradzam używanie uproszczonego treningu przed jak i po blupowaniu. Przez niego traci się dużo energii (ponieważ gdy postarzamy konika, zostaje mu dużo więcej niż potrzebuje).

   Usuń
 51. Czy da się jakoś uprościć wprowadzenie kodu HTML>?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaram się nad tym popracowac w tym i w przyszłym tygodniu :)

   Usuń
  2. mam pytanie jak koń jest oporządzony i zostało mu 0 energii to nie zdechnie a ma złote jabłko

   Usuń
 52. Jak przesłać obrazek z programu GIMP 2?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz go przesłać na stronę hostingującą np. imageshack.us, tinypic.com

   Usuń
  2. A jak się nie da bo otwiera się program GIMP ?

   Usuń
  3. To zależy w jakim formacie obrazek został zapisany. Powinien być w jpg lub png.

   Usuń
 53. Co to przyrostek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to tzw. dodatek do imienia Twojego konia. Jeśli posiadasz hodowlę koni, warto ją jakoś nazwac i dawac wszystkim koniom z tej hodowli ten sam przyrostek. Niestety, jeśli jesteś w hodowli z innymi graczami, nie mogą oni utworzyc takiego samego przyrostka, jak Ty, mogą jednak do niego dodac jakiś znaczek typu kropka czy ♥. Jeśli np. swoją hodowlę nazwiesz "Boskie mustangi" albo np. "z Lazurowego Wybrzeża" to dodając przyrostek do imienia konia Alicja dostajesz Alicja - boskie mustangi lub Alicję z Lazurowego Wybrzeża. Jeden przyrostek możesz rezerwowac co 30 dni stażu (pierwszy jak osiągniesz pierwsze 30 dni), dwa z Kontem Pegaza. Masz taką możliwosc w zakładce Hodowla -> "Moje biuro" -> Przyrostki (obok Schroniska, Nieba i Biura). Potem jak już masz utworzony przyrostek (możesz do niego dodac opis np. "Kłusaki z mojej hodowli" to klikasz na plus koło imienia konia któremu chcesz go dac (na jego stronie) i wybierasz przyrostek z listy. Gotowe :)

   Usuń
 54. czemu nie dodaje mi PD? koń znajduje a nie dopisuje sie do mojego stanu pd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli ten stan będzie się utrzymywał przez kilka dni, napisz na kontakt. Możliwe że jest to po prostu błąd.

   Usuń
  2. raz dodaje pd raz nie...

   Usuń
 55. jak wykwaterować konia? niektóre oj wymagają tego..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykwaterować można tylko gdy kupujemy konika będącego zarejestrowanym oj.
   W zdaniu "niektóre oj wymagają tego.." chodzi o to że właściciele chcą wymeldować konia? Jeśli tak to mogą oni chcieć. Dopóki nie minie termin zakwaterowania nic nie można zrobić. No chyba że tylko sprzedać konia.

   Usuń
 56. jak wyhodować konie z coraz to większym pg ( np. w tedy gdy na pokryciach nie ma większego niż te które sie posiada)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba blupować oraz rozmnażać swoje konie dzięki czemu będą miały wyższe pg. Jest to żmudna praca. Hodowle celowo wyznaczają sobie jakie pg jest w danym czasie dostępne publicznie. Gdyby dawali swoje najlepsze konie już dawno ktoś byłby od nich lepszy a ich hodowla nie byłaby prestiżowa.

   Usuń
 57. co to znaczy że ufo jest ustawiona na 5% szans trafienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oznacza to że szansa na trafienie wynosi 1 do 20.

   Usuń
 58. jak oswoic dzikiego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz oswajać sam lub prosić innych o pomoc za Equus. Wydaje mi się, że odbywa się to na tej samej zasadzie, co trening umiejętności (wybierasz czas i dajesz konia na oswajanie), ale nigdy nie miałam dzikusa, więc jeszcze niech inni się wypowiedzą :3

   Usuń
 59. u dzikich dostaje sie 1 diament na rok ich życia? bo nie macie napisane

  OdpowiedzUsuń
 60. Upominek Hestii działa jednorazowo u jednorożca czy cały czas ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednorazowo tzn. kiedy pokrywacz klacz z UH to masz 100 % szans na rożka tylko w tej jednej ciąży, ale nie musisz pokrywać o ustalonej godzinie gdy dajesz UH i tak jest pokrycie prawidłowe :)

   Usuń
 61. do jakiej specjalizacji pasuje banker? i na jakie zawody go puszczać? wyblupować go czy skupić sie na jak najwyższych um ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. odpowie mi ktoś?

   Usuń
  2. Blupowanie to czesc treningu, więc jak najbardziej blupowac, bo to też doprowadzanie do wysokich UM. Nie znam jego genów, więc niestety Ci nie powiem. Sprawdź 3 najlepsze um i mi napisz :)

   Usuń
 62. moje konie sie nie starzeją.. co robić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odmłodź je chmurkami.

   Usuń
  2. odmłodzic jak sie nie starzeją? genialne, nie ma co.,... -.-

   Usuń
  3. Stary komentarz, ale odpowiem, że musisz je położyć spać i zaczekać do następnego dnia lub postarzyć za pomocą punktów dorastania. Konie postarzają się codziennie o 2 miesiące/co 1 PD o 2 mies. lub (konie z Wodą Młodości) co 1 mies. Pamiętajcie o prawidłowej opiece nad koniem (karmienie, czyszczenie, treningi, przejażdżki, lekcje, zawody, kończenie czynności z min. 20 % energii i maks. o 22 czasu gry, chyba, że ma Piętę Achillesa). Wtedy następnego dnia konik będzie zdrowy (ok. 94 % energii, 100 % zdrowia i ok. 100 % morale).

   Usuń
 63. Jak zrobić zad. nr. 73 ?? ( znaleźć sekretną stronę nr.2 ?? ) Proszę dokładnie mi wytłumaczyć, bo nie czuję tego zadania :( :)

  OdpowiedzUsuń
 64. Jak zgłosić nadużycie na prezentacji innego gracza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wchodzisz w prezentacje tego gracza > zjeżdżasz na sam dół strony > maszt tam przycisk "Zgłoś nadużycie"

   Usuń
 65. Mogłabym wiedzieć jak to robicie, że gdy ktoś wysyła komentarz, musicie najpierw go zaakceptować ?
  Bardzo mi na tym zależy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to tzw. moderacja komentarzy. Można ją włączyć do wszystkich postów lub tylko przy wybranych.

   Usuń
 66. Co trzeba zrobić, aby mieć dostęp do serwera testowego ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy co akurat jest testowane. Gdy gra typu Howrse Cup, wtedy tylko i wyłącznie szczęście. Gdy testują nowe opcje typu Konto VIP, trzeba spełniać konkretne normy jak np. w tym przypadku zakupić łącznie 100 kuponów lub być w pierwszej setce jakiegoś rankingu.

   Usuń
 67. Jak mam zrobić liczniki odwiedzających na swojwj prezentacj

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.deszczowce.pl/counters?gclid=CPOPwqLZjLwCFYZd3goddGEA8g
   to jedna z wielu stron, na których możemy stworzyć sobie licznik

   Usuń
 68. jak długo widnieją pokrycia ? czy jak ktoś przez ileś tam dni nie zaakceptuje naszego pokrycia ono znika?

  OdpowiedzUsuń
 69. Zy ten awatar ruchomy można zrobić w paincie?
  PILNE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, paint nie obsługuje formatów gif.

   Usuń
  2. Raczj tak

   Usuń
  3. Nie. W paint nie da się robić żadnych tego typu obrazków.

   Usuń
  4. Nie da się. Tylko PhotoScape.

   Usuń
  5. W paintcie możesz zrobić pojedyncze obrazki, które później stworzą całość. Jednak paintcie nie zrobisz gifów, animacji, ruchomych slajdów itp. Polecam nasz post o ruchomych awatarach :)
   Adencjo

   Usuń
 70. jak odzyskać karme?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Codziennie się logując. Podajże co miesiąc otrzymujesz 1 punkt.

   Usuń
 71. Na początek miesiąca jeden z konia nazwanych Krezus Junior zostaje Krezusem. (Więcej jest na http://www.howrse.pl/elevage/fiche/?id=3581959 )

  OdpowiedzUsuń
 72. Jak zrobić linki takie jak w zakł. "Howrse ABC"?

  OdpowiedzUsuń
 73. jak oddać konia do schroniska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz kliknąć na "+" przy imieniu konia kliknąć "Sprzedaj" i pojawi się opcja oddania konia do schroniska.

   Usuń
 74. Można w nim zrobić obrazki, lecz nie sam ,,ruch"

  OdpowiedzUsuń
 75. Czy cena za prysznice w OJ zależy od ilości Eq jakie dany ośrodek posiada?

  OdpowiedzUsuń
 76. Mam pytanie mam konia który spełnia wszystkie warunki do 100%BLUPa, a nie ma

  OdpowiedzUsuń
 77. Witam ,mam pytanie :gdzie można znaleźć te sprzedaże błyskawiczne ??z góry dziękuję za podpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 78. jak się zakłada hodowle?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy mieć dobrą parkę i zacząć rozmnażać :)

   Usuń
 79. da się na howrse wyłączyć reklamy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czy nadal jest taka opcja, ale kiedyś na stronie było napisane, iż za zakupienie prawdziwymi pieniędzmi 100 kuponów (niekoniecznie od razu), reklamy same się usuwają.

   Usuń
  2. Zainstaluj wtyczkę adblocka.

   Usuń
 80. Zablokowali mi konto za to ze mialam niby multikonto. Opiekuje sie konmi mojej kolezanki bo ona nie ma czasu.
  Napisalam ile razy mozna wysylac prezenty na drugie konto i mnie zablokowali na miesiac. Czy mogą mi usunać konto? Błagam pomóżcie!

  OdpowiedzUsuń
 81. Pytanie niedotyczące gry, ale jak się robi zakładki? Tak jak na tym blogu: Strona główna, howrse abc, promuj nas, prezentacje, um +60 itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o bloggera to:
   Pulpit nawigacyjny Blogger > Strony > dodaj nową stronę

   Usuń
  2. Układ bloga -> Dodaj element -> Strony lub w zakładce "Strony".

   Usuń
 82. Ja mam pytanie co do bloga. Zareklamowałam was, z chęcią zrobię coś jeszcze http://studiografiki.blogspot.com/ Zakładka Czegoś szukasz. To zwykle to gdzie się to pisze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiem pytania. Chodzi Ci o to, gdzie zwykle się pisze, że się nas zareklamowało? Możesz do mnie napisać na priv Howrse (: Dzięki za reklamę i zapraszam do komentowania postów na blogu ;)

   Usuń
 83. Czy na tym blogu można sie reklamować ? Tzw po lewej stronie ?
  Jeśli tak,to jest płatna ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Na 2 tygodnie, cena 1 kupon lub 100 tys. Equus. Wystarczy, że napiszesz do któregoś z redaktorów.

   Usuń
 84. Wiem, że może głupie pytanie, ale bardzo mi zależy..
  Wiecie może skąd można pobrać te takie paski co się dodaje jako warstwę do prezentacji.. Dam przykład: http://files.tinypic.pl/i/00504/isccjalj6g6n.png
  Miałam je kiedyś pobrane, ale się usunęły. Proszę wiecie może gdzie można je pobrać?

  OdpowiedzUsuń
 85. nie wiem, czy dobrze jest tu to pisac, ale nie cierpie byc oszukiwana...
  gracz szejma99 dzis mnie oszukal. OM to nie tragedia, ale nie uczcie sie na moim bledzie. Nievufajcie tej graczce.
  PS przepraszam za nie uzywanie polskich znakow, ale jestem na tel.

  OdpowiedzUsuń