Witamy na pierwszym polskim blogu o Howrse w zupełnie nowym wydaniu! Zapraszamy na naszą grupę ogłoszeniową na Facebooku - banner z odnośnikiem na bocznej kolumnie.

środa, marca 7

Forum

Gdzie można dowiedzieć się o nowościach, w razie problemu zapytać?
Odpowiedzią na to pytanie jest forum.
Na howrse wyróżniamy jego 3 rodzaje:


Forum Wydarzenia:
Znajdziesz tu wszystkie zmiany na serwerze, nowości, czasami konkursy oraz różne poradniki. Możesz wymienić zdanie z  innymi graczami na jakiś temat.
Forum Rozgrywka:

Otrzymasz tu odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące gry - .
Forum Ogłoszenia ośr. jeździeckich:
Jeśli poszukujesz pracy, stajni dla swojego podopiecznego bądź chcesz zareklamować swój ośrodek to miejsce w sam raz.

 Na zagranicznych serwerach możemy znaleźć także dodatkową stronę: Twoje pomysły, gdzie możemy zostawić sugestie dotyczące zmian w howrse.

Na wszystkich forach zasady są mniej więcej takie same. Po pierwsze, wszystkie pytania/odpowiedzi muszą dotyczyć howrse. Tak jak w wiadomościach prywatnych, powinniśmy uważać na emotikonki oraz wielkie litery (oznaczające krzyk), ponieważ niestosowanie się do zasad obowiązujących w całym internecie może nie tylko utrudnić czytanie ale także obrazić kogoś.
Do tematów powinniśmy dobrać odpowiedni tytuł, bo z reguły wątki zatytułowane "POMOCYYYYY!!!!!" dają niewiele więcej niż "Problem z ośrodkiem".
Na forach możemy znaleźć oznaczenia tematów:
Chmurka oznacza, że wątek zawiera ważne informacje z gry. Pod tym znakiem możemy znaleźć np. regulamin forum.  Stopa oznacza temat który dotyczy wszystkich graczy,  najczęściej są nią oznaczane informacje o problemach technicznych lub o promocjach.
Są to z reguły wątki napisane przez moderatorów lub administratorów, ponieważ to oni mają największą kontrolę nad forum. Mogą oni usuwać tematy, cenzurować wiadomości, karać osoby niestosujące się do regulaminu oraz dodawać wątki na Wydarzeniach.

Często słyszymy o forumowych trollach i spamerach. Kto to jest? Są to osoby zaśmiecające forum bezsensownymi lub obraźliwymi odpowiedziami, ale nie tylko - bo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że sami spamujemy. Do spamu zaliczamy także ponaglanie autora do zamknięcia wątku, dopisywanie nic nieznaczących odpowiedzi, np. "popieram", "tak jak wyżej" a także mówienie o dublowaniu tematów. Reklamy, oferowanie przedmiotów z CR, dzielenie się informacjami osobistymi i tym podobne rzeczy są także uważane za niezgodne z zasadami. Jeśli odpowiedzi naruszają regulamin warto zgłosić je do sprawdzenia moderatorom za pomocą funkcji "Zgłoś naruszenie".


mugi-chan

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz