Witamy na pierwszym polskim blogu o Howrse w zupełnie nowym wydaniu! Zapraszamy na naszą grupę ogłoszeniową na Facebooku - banner z odnośnikiem na bocznej kolumnie.

niedziela, marca 18

Jak zdobyć rozetę z koniem?

Z pewnością każdy chciałby mieć wierzchowca, który zdobył jakąkolwiek rozetę, prawda? Niewiele osób jednak wie jak tego dokonać, ewentualnie posiada wymaganą wiedzę, ale nie wie jak ją wykorzystać! W tym poście zatem postaram się wytłumaczyć Wam, co zrobić aby taką rozetkę zdobyć.

Jaki koń?
Z pewnością umiejętności konia, z którym chcemy zdobyć rozetę muszą być bardzo wysokie. Nie ma mowy o czempionach z 300, czy 400 UM! Do zdobycia rozety potrzebujemy konia z co najmniej 1000 UM, przy czym oczywiście im więcej, tym lepiej. Wyjątek: możemy spróbować zadziałać z koniem, którego UM przekraczają raptem 900, ale tutaj już musimy liczyć na farta.. i na to, że rywale będą słabsi, co jest rzadko spotykane.


Jakie zawody?
Zapisując konia do zawodów, staraj się wybierać takie, które nie wymagają od konia 'pełnego' wysiłku, to znaczy aby poziom trudności zawodów był możliwie najmniejszy w stosunku do wymaganej w zawodach umiejętności. Przykład: mamy konia z UM 300 w ujeżdżeniu, chcemy zapisać go do zawodów w trailu. Szukamy więc zawodów możliwie najsłabszych, bo takie najprościej będzie wygrać, w tym przypadku <300! :)


Jak zwiększyć szanse konia na wygraną?
Po pierwsze, na zwycięstwo wpływają umiejętności! Zaraz po nich ważne są też przedmioty z Czarnego Rynku - ale uwaga! Nie byle jakie! Liczą się tylko te, które dodają bonus do umiejętności konia, czyli tak zwane przedmioty bonusowe - wszystkie te Laury, Koniki Morskie, Zestawy Posejdona, Centaura, Atlanty et cetera. Wiadomo, że koń z większymi bonusami będzie miał większe szanse, więc przed zapisaniem na zawody należy też obudzić towarzysza! Im lepszy towarzysz, tym więcej UM, dlatego jego wybór, jeszcze za czasów źrebaka, jest tak ważny. Kilkanaście bonusowych umiejętności na prawdę może zmienić przebieg zawodów!


Jak znaleźć zawody z rozetą?


Sposób I - po prostu na stronie konia klikasz odpowiednie zawody, a potem patrzysz, czy są dostępne jakieś z rozetą! Jeśli nie ma, polecam sposób II. :)

Sposób II - z rankingu.
 • Wchodzimy w Ranking > Ośrodki Jeździeckie, a następnie wybieramy opcję Zobacz rankingi najlepszych zawodów.
 • Wybieramy odpowiednią zakładkę, w zależności od specjalizacji naszego konia.
 • Wybieramy zawody, które posiadają prestiż wyższy, niż 75%. Zawody z niższym prestiżem nie oferują rozet!
 • Klikamy na nazwę pierwszych zawodów i patrzymy, czy nasz koń spełnia wymagania. Pierwsze, co musimy wziąć pod uwagę, to trudność zawodów.
 • Jeśli nasz koń spełnia te wymagania, kopiujemy nazwę ośrodka, w tym przypadku Zielona Gęś, i idziemy na stronę naszego wierzchowca. Tam wybieramy właściwe zawody i na dole w ramce wpisujemy nazwę ośrodka. Jeśli zawody się pojawią, zapisujemy konia, jeśli jednak pojawi się informacja, że żadne zawody nie są dostępne, są na to dwa wytłumaczenia: pierwsze, nasz koń jednak jest za słaby do tych zawodów, drugie, zawody już się odbyły i trzeba trochę poczekać na ponowne otwarcie zapisów.

  W przypadku, gdy zawody się nie wyświetlają, musimy powtórzyć wszystkie czynności jeszcze raz, tym razem jednak wybierając inny ośrodek. Sprawdzanie każdego OJ po kolei to naprawdę żmudna praca, ale warto się poświęcić! ;)
Powodzenia!
vernille

15 komentarzy:

 1. Bardzo mi się podoba, mój koń ma już 22 rozety.:D Notatka jak najlepsza...pozdrawiam autorów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki bardzo mi się to przydało.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam konia z ponad 1400 um a nawet zawody z rozeta mi nie wyskakuje T.T

  OdpowiedzUsuń
 4. ja już mam 51 rozet

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki, mój wałaszek ma już 121 rozet.

  OdpowiedzUsuń
 6. Szukam dla mojego Ogiera zawodów z rozetą i nic ! chce go zapisać na galop i wszystkie ośrodki mają za duże "wymagania"
  mój koń ma umiejętności 1503.92 a w galopie 247.79 i nic nie mogę znaleźć ;/ a trenować już nie wiem jak go ! za lekcje nic nie dostaje , za przejażdżki tez :c wszystkie bonusy już ma ;/ co robić ??

  OdpowiedzUsuń
 7. niestety, są strasznie wielkie wymagania co do umiejętności...
  i nie mogę zarejestrować mojego konia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ci dziękuję ;) nareszcie mogę postarać o rozetę

  OdpowiedzUsuń
 9. super, w koncu wiadomo co i jak :)

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja trafiam na ciężkich przeciwników, mimo iż moja klacz ma ponad 3000 UM :P

  OdpowiedzUsuń
 11. mam 3143 Um i nie ma żadnych zawodów z rozetami. W ujeżdżeniu 763 UM ! :(

  OdpowiedzUsuń