Witamy na pierwszym polskim blogu o Howrse w zupełnie nowym wydaniu! Zapraszamy na naszą grupę ogłoszeniową na Facebooku - banner z odnośnikiem na bocznej kolumnie.

piątek, marca 16

Podnoszenie prestiżu zawodów w OJ


Wiele osób zastanawia się pewnie, jak niektórzy osiągnęli tak wysoki prestiż zawodów w swoim ośrodku jeździeckim, zatem w tej notce postaram się przedstawić najprostszą metodę do osiągnięcia sukcesu.Ogółem, zasada jest jedna:
Im lepsze konie zapisują się na Twoje zawody,
tym ich prestiż jest większy.Ustawianie odpowiedniego poziomu trudności zawodów: sztuka wbrew pozorom nie taka trudna, jak nam by się mogło wydawać! Zawody w naszym ośrodku nie mogą być ani zbyt łatwe (bo prestiż zamiast rósł, będzie słabnąć), ani zbyt trudne (bo nikt nie będzie się na nie zapisywał). Jak więc ustalić ten idealny poziom trudności? Najlepiej zrobić to w oparciu o umiejętności najlepszych koni (naszych, bądź osób, które mogłyby takowe udostępnić), które moglibyśmy zapisać do naszych zawodów.
 • Wejdź w edycję zawodów w swoim ośrodku (Ośrodek Jeździecki > Zawody > Edycja > Zmień te informacje), by sprawdzić jaka umiejętność jest najbardziej brana pod uwagę w danych zawodach. Ja akurat postanowiłam zdobyć rozetę w barrel racingu.

  Z powyższego obrazka wynika, że najważniejszą umiejętnością jest prędkość.
 • W miejscu oznaczonym na obrazku czerwonym iksem, należy wpisać odpowiednią wartość. Jaką? Aby się tego dowiedzieć, musimy znaleźć naszego najlepszego konia, bądź innego wierzchowca, który mógłby się zapisać do naszych zawodów.

  Szukamy zatem pośród swoich koni takiego, który ma wysokie umiejętności - w tym przypadku -w prędkości. Oczywiście możemy zwrócić się o pomoc do kogoś innego, kto regularnie zapisywałby swojego konia na nasze zawody!

  Jeśli posiadasz już takiego konia, ustaw odpowiedni poziom trudności - najlepiej nieco mniejszy niż UM u Twojego konia.

  Małe wytłumaczenie: potrzebujemy tylko jednego konia! Dlaczego? Ponieważ on 'popchnie' rejestrację reszty koni! Jeśli poziom trudności będzie ustawiony całkiem wysoko, do zawodów zapiszą się bardzo dobre konie. Nasz wierzchowiec jest potrzebny tylko do 'ruszenia' towarzystwa do roboty! :) Podbije nasze zawody 'do góry' na liście, przez co zostaną one zauważone! Oczywiście czasem trzeba będzie nieco poczekać na rejestrację pozostałych czterech uczestników, ale.. pamiętaj, nie ma się co spieszyć!


 • Teraz możemy już ustawić konkretny poziom. W moim przypadku koń ma aż 148 UM, więc odejmuję trochę UM i mam już poziom trudności! Oczywiście w Waszym wypadku te liczby będą zupełnie inne!

  Zapisujemy zmiany. Jest z tym trochę roboty, co? A to dopiero początek! Mamy już konia, mamy ustawiony poziom trudności... co teraz? Teraz najprostsze, ale najbardziej monotonne i czasochłonne zajęcie.. Kilka dni, jak nie tygodni zajmie nam zdobycie rozety, więc musimy być bardzo cierpliwi!

  Przyszła pora na ruszenie zapisów! W tym celu zapisujemy konia do zawodów (bądź jeśli korzystamy z czyjejś pomocy, prosimy go o rejestrację). Sam zapis odbywa się oczywiście jak w przypadku innych zawodów, z tym, że rejestrując konia należy w okienku podać nazwę naszego ośrodka jeździeckiego, by prościej znaleźć interesujące nas zawody.

  Jeśli pojawia nam się informacja o braku jakichkolwiek zawodów, to znaczy, że już się one odbyły, bądź poziom trudności jest za wysoki, bądź za mały dla naszego konia! Aby to naprawić, wróć do edycji zawodów i sprawdź, czy aby na pewno ustawiłeś wszystko prawidłowo!

  Teraz pozostało Ci tylko czekać na pozostałych czterech uczestników! Jeśli zawody już się zakończą, pojawi się informacja, kiedy zapisy zostaną ponownie otwarte. Od wyznaczonego momentu będziesz mógł ponownie zapisać swojego konia i... tak aż do osiągnięcia upragnionych 75%! Dlatego zdobywanie rozety jest tak czasochłonne.. ale myślę, że warte włożonego w to wysiłku. Prestiż rośnie szybciej, jeśli zapisują się do niego lepsze konie, dlatego staraj się kontrolować konie, które rejestrują się do Twoich zawodów. Jeśli zobaczysz, że prestiż stanął w miejscu, podnieś nieco poziom, bądź zapisz do nich jeszcze lepszego konia!
I pamiętaj - początki zawsze są trudne! Tutaj ten trud polega na tym, że jak jest niski prestiż, to i słabe konie się do nich rejestrują.. Ale z czasem, w miarę podwyższania poziomu trudności, w miarę zapisywania się lepszych koni, w końcu osiągniesz wymarzony cel!

Wskazówka: Możesz zarejestrować maksymalnie dwa swoje konie w jednych zawodach, więc jeśli posiadasz dwa naprawdę dobre wierzchowce, nie wahaj się, i zapisz obydwa! Tak jak wspominałam: im więcej koni z wysokimi umiejętnościami, tym prestiż szybciej rośnie!

Powodzenia!
vernille

* jeśli potrzebujesz pomocy, napisz do mnie, z chęcią zarejestruję swoje konie (obydwie specjalizacje, ponad 1000 UM) w Twoich zawodach i pomogę Ci podnieść prestiż! :)

17 komentarzy:

 1. super poradnik - nawet nie wiedziałam że to tak działa xDD

  OdpowiedzUsuń
 2. WoW! Nie wiedziałam, że podnoszenie prestiżu może byc takie łatwe!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. No i jest dobrze. Na szczęście są dobre blogi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam pytanie odnośnie rozet , jeśli przy zawodach jest ikonka z rozetą , to jeśli zapisałam do nich konia i mój koń w nich wygrał , to powinien dostać rozetę , czy są jakieś inne wymagania . ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, nie ma zadnych innych wymagan :)

   Usuń
  2. A więc , jeśli mój koń wygrał w tych zawodach , to powinien dostać rozetę . ?

   Usuń
 6. WOW nie widziałam, że to jest od siebie zależne *,* dzięki za pomoc, bardzo przydatny blog
  w wolnej chwili zapraszam do mnie
  http://complywithyourdreams.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Nawet nie muszę ustawiać! U mnie ostatnio zapisywało się 8 boskich!

  OdpowiedzUsuń
 8. Wielkie dzięki. :) W grze skupiam całą uwagę na rozwoju ośrodka i Twoja pomoc była dla mnie bardzo cenna. :)
  Mój ośrodek to "U Mishy". :)

  OdpowiedzUsuń
 9. mam pytanie ;) jak chcę zapisać konia to pisze że żadne zawody z tego ośrodka nie są dostępne ;( co mam zrobić?;/

  na howrse jestem tysia999

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może jego umiejętności nie mieszczą się w wymaganych - są za niskie lub za wysokie.

   Usuń
 10. Witam. Mam pytanie, czy wymagany poziom zawodów ustawiać do wyuczonych umiejętności czy potencjału genetycznego? Mam już wyszkolonego konia ale na liście zawodów nie mogę znaleźć swojego ośrodka. Wyskakuje komunikat: "W tej chwili żadne zawody nie są dostępne".

  OdpowiedzUsuń
 11. Hej, pod jakim nickiem mogę Cię znaleźć na howrse? Byłabym Ci bardzo wdzięczna gdybyś mi troche pomogła z zawodami. Nie mogę wybić się powyżej 30%, a niektóre spadły mi nawet trochę po ostatnich zmianach. Moje konto: bleur

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja nic nie musiałam ustawiać zawody w ujeżdzeniu byłu normalne aż jednego dnia sprawdzam i mam dla nich rozetki

  OdpowiedzUsuń
 13. Supi poradnik, dziękuję :3 Masz może konia dobrego w ujeżdżaniu, albo w ogóle w klasyku? :c Jeśli tak, to napisz, Pandalkee :c Jeśli mój komentarz narusza jakoś regulamin bloga, to bardzo przepraszam
  *piszę do autorki tekstu, ale przecież wszyscy mogą napisać xDD*

  OdpowiedzUsuń