Witamy na pierwszym polskim blogu o Howrse w zupełnie nowym wydaniu! Zapraszamy na naszą grupę ogłoszeniową na Facebooku - banner z odnośnikiem na bocznej kolumnie.

niedziela, kwietnia 22

Ośrodek Jeździecki: Boksy

Podstawą naszego OJ są boksy. W jednym może być zakwaterowany tylko jeden koń, co jest normalne. Ilość boksów zależy od stażu. Na każde 2 dni możemy kupić 1 boks.
W grze są dostępne trzy rodzaje boksów różniących się wielkością, wielkość boksów wpływa na prestiż tak samo jak czystość i rodzaj ściółki.
 • Boks 1* jest najmniejszym dostępnym boksem, daje także najniższy prestiż.
 • Boks 2* daje wyższy prestiż niż poprzedni boks, ale nie jest najlepszym z dostępnych.
 • Boks 3* dobrze utrzymany zapewnia maksymalną jakość.

Ściółka
Aby koń lub kucyk czuł się komfortowo, w boksie musi być ściółka. Możemy ją kupić w sklepie za konkretną sumę lub zdobyć uprawiając len (ściółka z lnu) lub pszenicę (ściółka ze słomy). Kiedy mamy ściółkę w swoich zapasach musimy ją umieścić w boksach, więc wchodzimy na stronę boksów i klikamy "Zarządzaj ściółką w moich boksach". Gdy już przeniesie nas na stronę ściółek wybieramy tą, którą chcemy używać.

Naprawy
Każdy zajęty boks codziennie się zużywa o 2%. Musimy je naprawiać zanim osiągną 100%, ponieważ ulegają wtedy zniszczeniu. Ikona małego kowadła pojawi się w momencie gdy boks osiągnie 75% zużycia i trzeba będzie go naprawić.


Rezerwacje
Aby zarezerwować boks dla konkretnego gracza używamy ikonki przy wybranym boksie "Zarezerwuj ten boks" i wpisujemy nick (w ten sposób można również zarezerwować go dla siebie), jeśli chcemy usunąć rezerwację - zostawiamy pole puste.

Prysznice 
Prysznice mogą być dodane do boksu przez właściciela ośrodka. Konie mające w boksie prysznic zużywają 10% mniej energii podczas wykonywania akcji, dlatego są one przydatne np. podczas podnoszenia PG lub BLUPu.

mugi-chan

6 komentarzy:

 1. Jeśli mam siedem boksów, to ile ściółki mi potrzeba?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na jeden tydzień-7 sztuk ściółki;)
   Trzeba czytać ze zrozumieniem=)

   Usuń
  2. Nie bądź przemądzała. :o

   Usuń
  3. Nie "przemądrzała", tylko upomina, bo tak - czytanie ze zrozumieniem!

   Ostatnio wszystkich, których napotykam mówią "gupia!, Zamknij sie" itd...

   Usuń
 2. Jezeli mam 20 boksow i juz zebralam sciolke z lnu. A w boksach mialam ze slomy. Jak to zmienic? Czekalam 1 dzien bo myslalam ze stajenni to zalatwia i nie. Napisano do mnie ze stajenni nie mogli zmienic sciolki bo jej nie mam. A potrzebna mi jest ze slomy

  OdpowiedzUsuń
 3. Co daje zniszczenie boksu ponieważ mam 1 nie używany i chcę go zniszczyć ale nie wiem co z tego dostanę powiesz ?

  OdpowiedzUsuń