Witamy na pierwszym polskim blogu o Howrse w zupełnie nowym wydaniu! Zapraszamy na naszą grupę ogłoszeniową na Facebooku - banner z odnośnikiem na bocznej kolumnie.

sobota, maja 5

Współdzielenie konta

Co robić, jeśli wyjedziesz i przez jakiś czas nie będziesz mógł opiekować się końmi?

Nie martw się, nie zdechną, ani nie stanie im się nic złego! Jeżeli bowiem nie będziemy robić z koniem niczego, co zmieni jego stan morale, energii lub zdrowia (z wyjątkiem podania Promienia Heliosa lub Czarnej Orchidei, które uzdrawiają naszego konia) nie postarzy się on w nocy i zostanie w nienaruszonym stanie. Gorzej jest z prowadzonym przez nas ośrodkiem jeździeckim - codziennie psują się boksy, spada żyzność łąk... Jeżeli oddamy konto komuś znanemu tylko z Internetu, zawsze istnieje ryzyko, że osoba ta, na przykład, prześle nasze konie na swoje konto, krótko mówiąc - ukradnie je.


Jak w takim razie zabezpieczyć się przed taką sytuacją lub  utratą karmy, gdy oddajemy komuś konto pod opiekę?

Właśnie do tego celu powstała opcja współdzielenia konta. Osoba, której powierzyliśmy konto, nie musi znać naszego hasła - na tzw. "współdziel" loguje się, używając Twojego loginu i własnego hasła. Na współdzielonym koncie jest zablokowanych wiele opcji, takich jak:

 • korzystanie z poczty (zarówno wysyłanie, jak i czytanie prywatnych wiadomości),
 • wypowiadanie się na wszystkich forach (można jedynie czytać posty innych graczy),
 • zgłaszanie postów,
 • korzystanie ze sprzedaży,
 • oddawanie konia do schroniska,
 • modyfikowanie listy znajomych (np. dodawanie komentarzy do znajomych, dodawanie do partnerów),
 • zapraszanie nowych znajomych,
 • korzystanie z sekcji "Moje konto",
 • wymiany i wysyłanie prezentów,
 • edytowanie prezentacji gracza i ośrodka,
 • usuwanie przyrostków (można je edytować).
Inaczej rzecz ma się z gospodarstwami hodowlanymi, które wiele osób nazywa zakładkami. Niezależnie, czy współdzielimy z kimś Konto Pegaza, czy zwykłe, gospodarstw nie można dodawać, usuwać, edytować (zmieniać ich nazw, kolorów). Można natomiast dodawać gospodarstwa do ulubionych, przenosić konie z jednej zakładki do drugiej oraz wyświetlić szczegóły każdego GH, np. czy gospodarstwo jest przeznaczone wyłączne dla jakiejś rasy koni.

Poza tym osoba współdzieląca z nami konto ma dostęp do wszystkich innych opcji (także do promocji, takich jak malowanie czy eliksiry). Może się więc opiekować się naszymi końmi, przeglądać wyniki zawodów, czy zajmować się ośrodkiem jeździeckim. Współdzielenie konta ma zatem wiele plusów, jednak jak wszystko, ma swoje negatywne strony - choćby to, że osoba, która współdzieli z nami konto, ma dostęp do naszych kuponów (więc także może je dokupić) oraz Rynku Czarnego i Specjalnego.


Jak włączyć opcję współdzielenia?

Nic prostszego, wchodzimy w "Moje konto" i mamy całą oddzielną zakładkę pt. "Współdzielenie konta". Wchodzimy w nią, a następnie wybieramy z listy znajomych osobę, która ma opiekować się kontem pod naszą nieobecność.

Oczywiście, jeśli wyjeżdżamy na krócej, np. na 2-3 dni, możemy pozostawić konto bez opieki, pamiętając o tym, że boksy psują się dziennie o 1 %, czy przedłużając umowy naszych pracowników...
Korzystacie z opcji współdzielenia konta?
Invisible.♥

5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. korzystam z tej opcji z koleżanką, kiedy nie mam czasu wejść i np. kupić losy na loterię ona robi to za mnie
  mam współdzielenie jeszcze z dziewczyną trenującą konie, nie znam jej ale zawsze się pyta czy może czegoś użyć na koniu

  OdpowiedzUsuń
 3. to że się nie zajmie końmi to jeszcze pikuś ale najgorsze jest to że boksy się psują :///

  OdpowiedzUsuń
 4. ja i moja koleżanka mamy współdzielenie konta ale nie wiem jak karmić i pokrywać jej klacz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na współdzieleniu wszystko jest tak samo jak u Ciebie na koncie, z tą różnicą że nie możesz wykonywać niektórych rzeczy (kupować koni, pisać na forum itp.)

   Usuń