Witamy na pierwszym polskim blogu o Howrse w zupełnie nowym wydaniu! Zapraszamy na naszą grupę ogłoszeniową na Facebooku - banner z odnośnikiem na bocznej kolumnie.

niedziela, grudnia 30

Katalog ras: Angloaraby Shagya

Przed Wami początek cyklu tekstów porównujących świat gry ze światem realnym, dzięki której możecie zobaczyć, jak wyglądają w rzeczywistości rasy i umaszczenia koni zaprezentowane na Howrse. Czy obie wersje są do siebie podobne? Oceńcie sami!

Na polskim serwerze wyróżniamy 31 ras, w tym 25 koni, 5 kucyków i 1 pociągowy. Są jeszcze osiołki, ale to już zupełnie inna bajka.

Rasy będą opisywane alfabetycznie, więc jako pierwszych bierzemy pod lupę Angloaraby Shagya.

Angloaraby w świecie Howrse 
Dorosły i źrebię najpopularniejszej maści: jasnosiwej


Gatunek: koń wierzchowy
Data dodania na Howrse PL: styczeń 2012 (III edycja loterii)
Wysokość: 150-161 cm (15-16 dłoni*)
​Ranking popularności ras: miejsce 23. (aktualnie ok. 64 tys. osobników)
 Najbardziej rozwinięte um: wytrzymałość, ujeżdżenie, skoki
Najlepsza specjalizacja: western
Przoduje w: cuttingu/biegach przełajowych, skokach


Koń o takim samym wyglądzie na Howrse PL: Koń czystej krwi arabskiej
Liczba maści: 7
Najpopularniejsza maść: Jasnosiwa
Najrzadsza maść: Kasztanowata


A oto wszystkie maści pokazane na dorosłych koniach:
 

Jeśli chodzi o osiągnięcia genetyczne tej rasy, najlepsze konie czystej krwi osiągają jak na razie powyżej 1880 pg  i ok. 2600 um. Najlepszą hodowlą tej rasy jest Rєnovatiø.

Angloaraby w świecie realnym

 Angloaraby w niektórych językach zwane są również arabami Shagya.  Jest to szlachetna rasa koni typu arabskiego, jednak większa i silniejsza od koni czystej krwi arabskiej. Podobnie jak w grze, najczęściej występują w maści siwej.Siwa jabłkowita

Siwa w hreczce


 
Kasztanowata

Często są używane w jeździe rekreacyjnej oraz w sportach jeździeckich, oraz do mieszania z innymi typami koni w celu ich uszlachetnienia. W jeździe sportowej są bardziej przydatne od prawdziwych arabów.
Są pochodzenia austro-węgierskiego. Wykorzystywane są głównie w jeździe wierzchem i zaprzęgach, rzadziej w skokach.

* Dłoń - miara wysokości konia, liczona od ziemi do kłębu. W przeliczeniu to ok.10 cm.

Co sądzicie o tej przepięknej rasie? 
Invisible.♥
Aktualizacja: Scathach

9 komentarzy:

 1. Chcę powiedzieć że co do sponsoringu to to nie działa bo moja koleżanka kupiła a ja byłam jej sponsorem i nie dostałam ona dostała 2 bo pierwszy raz :(
  Pozdrawiam SwinkaMorska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komentarz pod złym postem :d Zapewne chodziło o kupony. Nie wiem lusi mi to działało, wiele razy byłam sponsorem może coś poszło nie tak np. koleżanka nie wpisała poprawnie Twojego nicku itp. :) :) Możesz też zgłosic na kontakt o zaległy kupon.

   Usuń
 2. Możecie powiedzieć na Howrse kto jest właścicielem tej hodowli? Bo jak wpisuję nazwę przyrostka to wtedy wyświetlają mi się kłusaki :p

  Howrse : Saphira277

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sorry, dane w poście mogą być nieaktualne, z racji, że był on napisany już dawno (może hodowla uległa zamknięciu i ktoś przerobił ten przyrostek na hodowlę kłusaków?). Aktualnie najlepszą hodowlą jest hodowla BUM Shagya! graczki dorcis.

   Usuń
  2. Jak teraz tak patrzę, to ten przyrostek jest bardzo obszerny i zawiera nie tylko wiele kłusaków, lecz też dużo rankigowych angloarabów, które kiedyś byc może zajmowały czołówki, jednak teraz gracz który je wyhodował już usunął grę.

   Usuń
 3. Mógłby ktoś napisać po ile chodzą na bezpośrednich?

  OdpowiedzUsuń
 4. Moglibyście zmienić wygląd ras na aktualny?

  OdpowiedzUsuń