Witamy na pierwszym polskim blogu o Howrse w zupełnie nowym wydaniu! Zapraszamy na naszą grupę ogłoszeniową na Facebooku - banner z odnośnikiem na bocznej kolumnie.

wtorek, stycznia 1

Jednorożce

Jednorożec to mityczny koń, który nie istnieje w prawdziwym świecie. Na howrse różni się od zwykłych koni tym, ze na głowie ma magiczny róg.

  
Jak mogę dostać jednorożca ?
Zwykłego konia nie da się zamienić w jednorożca. Istnieje jednak całkiem dużo sposobów na zdobycie tej magicznej istoty.

a) Jeśli na serwer wchodzi nowa rasa jednorożców, pojawia się promocja, w której wykonując różne zadania można zdobyć tego konia o losowej płci i maści.

b) Po pojawieniu się nowej rasy można ją zdobyć także w Rogu Obfitości.

c) Hodowcy, którym udało się zdobyć rasę biorą się za ich rozmnażanie. Dzięki temu po krótkim czasie mamy możliwość kupienia ich na sprzedażach za cenę, która często w przypadku nowej rasy wynosi nawet kilka kuponów.

 Rozmnażanie jednorożców

Drugą największą różnicą między jednorożcami, a zwykłymi końmi, jest sposób ich rozmnażania. Aby pokryć klacz jednorożca trzeba spełnić następujące warunki:

• Klacz i ogier muszą być tej samej rasy i oczywiście być jednorożcami.
• Pokrycie musi nastąpić i wybranej godzinie, którą możemy ustalić raz na miesiąc w „moim koncie”
• Między jednym, a drugim pokryciem klaczy musi minąć 10 godzin - nie mylić z czasem od porodu.
Oprócz tego podstawowe zasady krycia zwykłych koni. Jeśli spełnimy wszystkie warunki na stronie pokryć klaczy wyświetli nam się o tym informacja.

Jednak nawet po wykonaniu wszystkich czynności mamy szansę 1 na 5, że urodzi się rogaty źrebak.
Istnieje jednak przedmiot z czarnego rynku ułatwiający pokrycia jednorożców - Upominek Hestii Podany klaczy zapewnia nam 100% szans na urodzenie rogatego źrebaka, nawet, jeśli nie została pokryta o odpowiedniej godzinie. Jedynym warunkiem jest pokrycie rogatej klaczy jednorożcem tej samej rasy.Klac może być nawet źrebięciem! Zdobycie tego przedmiotu jest jednak bardzo trudne, gdyż nie może on zostać zakupiony przez Kupony. Więc jak zdobyć UH? Upominek można zdobyć w różnych promocjach. Nie można go jednak wymienić w sklepie. Niektórzy sprzedają  UH za np. 2 kupony, sprzedaż polega na zakupieniu klaczy jednorożca od gracza który chce "kupić" Upominek i pokrycia jej z tym przedmiotem. Gracz kupujący odkupuje konia za 2 kupony po 10 dniach od pokrycia. Taka wymiana jest jednak na własną odpowiedzialność, nikt nie daje nam gwarancji, że rożek oddany drugiemu graczowi rzeczywiście zostanie zwrócony, nawet przy ofercie 2 kuponów. UH należy podać przed pokryciem klaczy i można go użyć tylko raz. Jednak nie możemy wybrać płci źrebaka. Z UH możemy łączyć takie przedmioty jak Zestaw Hery, czy po prostu jego składniki. Wtedy będziemy mieć podwójną korzyść z klaczy i Upominku.  


Jak wycenić jednorożca ? 
Ceny tych koni kiedyś były niesamowicie wysokie, a posiadanie jednorożców przynosiło ogromne zyski. Niestety, z czasem cena tych koni spadała. Wartość jednorożca zależy oczywiście od:
        - Potencjału Genetycznego (PG)
        -  Wieku
        - Posiadanych bonusów i przedmiotów z CR (znacznie drożej można sprzedać jednorożca z Kamieniem Filozoficznym, Objęciami Morfeusza, Złotym Jabłkiem lub Straconym Złotym Jabłkiem)
        - Płci (klacze są bardziej wartościowe niż ogiery, bo to z nich można uzyskać źrebaki, co mądrzejsi kupują jednak ogiery i dają im Piorun Zeusa pozwalający na zmianę płci zwierzęcia)
        - Rasy (im nowsza i mniej popularna tym droższa)

Klacze z wiadomych względów są droższe od ogierów.  Dodatkowo bardzo liczy się tutaj PG. Im wyższe tym można więcej zarobić. Np. Klacz z 590 PG będzie tańsza od ogiera z 1240 PG. Aby dobrze wycenić konia należy wyszukać na sprzedażach konie z podobnymi parametrami do naszych (wiek, płeć, rasa, PG, umiejętności, przedmioty z Czarnego Rynku itd.) Zazwyczaj wygląda to tak :
•  klacz – zwykle od 30 000 equus wzwyż, lepsze klacze można kupić za 1 lub 2, czasami 3 kupony
• ogiery – dostępne od 22 000 equus, bardzo dobre ogiery można zakupić za kupony

Rasy jednorożców
Jak na razie na polskim Howrse wszystkie rasy koni są dostępne jako jednorożce. 

Co daje mi jednorożec ? 
Co nam daje to stworzenie ? Na pewno możliwość rozwinięcia ciekawej hodowli i zarobienia wielu equus, a nawet kuponów. Dodatkowo istnieje wiele zadań dotyczących jednorożców jak:

-zadania w promocjach (polegające na np. usunięciu rogu)
-trofea 


 
Rogate konie mogą też spisywać się w zawodach, ponieważ dzięki swoim rogom dostają bonus do ujeżdżania +15

W marcu 2014 roku do polskiego howrse oficjalnie zostały wprowadzone Unipegi , czyli jednorożce ze skrzydłami.


To wszystko co można powiedzieć o jednorożcach na howrse. Niektórzy uważają, że przy obecnej wartości tych koni nie warto ich hodować.
A wy, jak sądzicie? Hodujecie jednorożce?

moleshek i Invisible.♥

25 komentarzy:

 1. Szkoda właśnie że nie można dodawać KM rogom :( Ja właśnie hoduję głównie rogi, pegazy i z inną maścią np. od Złotego jabłka :) Co do nowych ras rogów to nie nawet 2 kupony tylko znacznie więcej i do tego ponad 100 tysięcy. Jeśli chce się być wysoko w rankingu funduszy to warto hodować jednorożce, bo jeśli to klacz to można albo kupony zarabiać albo dużą ilość nawet za zwykłego roga, eq. Pozdrawiam!
  SwinkaMorska ( Zapraszam też na mój profil do prezki )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest napisane nawet powyżej dwóch kuponów :)

   Usuń
  2. Można już podawac KM jednorogom

   Usuń
  3. Już można podawać KM jednorogom

   Usuń
  4. Właśnie. Można już podawać KM :)

   Usuń
  5. Mam pytanie. Nie wiem jak ustawić czas pokrycia,powiesz mi szczegółowo?
   Bardzo mi zależy bo mam pięknego jednorożca i TYLKO jednego! Z góry dziękuję ;)(Y)

   Usuń
 2. OMG ten przedostatni jednoróg to jakiś Slender czy co? A artykuł przydługaśny, ja raczej z niego nic nowego nie wyniosłam ale dla 10 dniowych graczy pewnie się przyda w gospodarowaniu pierwszym jednorożcem.

  P.S. Czy tylko mi sie zdaje czy macie coraz mniej komentów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje ci się.
   Po prostu te posty są dla graczy z młodszym stażem, a tu w większości wchodzą "starsi" gracze, których trochę mniej to interesuje, ale.. post jest przydatny.

   Usuń
  2. To jest wg howrse fiording. ;). Mało podobny do fiorda, ale jak to ma być już fiord - jednorożec, no to się nie czepiam, maść podobna i róg jest.

   Usuń
 3. ja mam 273 starzu

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten blog mi wiele pomógł, z poruszaniem się na Howrsie, to fajne, że niektórzy się interesują.

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdé pomocny ten blog

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja dzis kupilam jednorozca za 500 equus i 2 kupony z 439.26 UM. Moja nazwa to MIA199.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja kupiłam klacz jednorożec rasy cob irlandzki miała: OH, KF, 5-TY Ż, KM, LA, GN, ZP, FK, PA, PH, ZP, KK, a bonusy: palcat, pegaz, jednorożec, grzebień do grzywy, kopystka, kaloszki, ostrogi, żywioł wody, lonża, podkowy posejdona, uzda posejdona, siodło posejdona, gryf, łuska posejdona

   Nie wierzysz? Na prezentacji to mam. Jestem LadyNatix.

   Usuń
  2. Za 500Eq i 2K

   Usuń
  3. No...tania była i na dodatek oszukano mnie z nią... :(

   LadyNatix

   Usuń
 7. ja mam 200 dni stażu

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem Lena Love i mam hodowle rogów i bez rogów arabian of family

  OdpowiedzUsuń
 9. Są nowe zmiany w HOWRSE. Teraz możesz mieć Alicorna czyli pegaza z rogiem :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam pytanie. Nie wiem jak ustawić czas pokrycia,powiesz mi szczegółowo?
  Bardzo mi zależy bo mam pięknego jednorożca i TYLKO jednego! Z góry dziękuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. ja też je hoduje mam na sprzedaż jednorożka klacz ale strasznie młodziutka zadbam jeszcze o nią i później sprzedam mam już 2 jednorożki xD nazywam się
  Klaudia112315

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja hoduję jednorożce kłusaków francuskich:) Kto wie może kiedyś ich wartość wzrośnie i będzie można je z zyskiem sprzedać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja niedawno dostałm się do Jednej z lepszych drużyn knabów ( 2 miejsce ) o jednorożcach tu wiem dużo. Przydało by sie np że jesli odpowiednio się oporzadzi klacz w ciązy to będzie jednorog ( gdy matka i ojciec również są ). Mam obecnie 3 klacze najlepsza 1200 ma juz ponad 18 lat a dalej nie ma małego roga, oraz 2 klacze 1177 i 1155. urodziły zaledwie 3 rogi łącznie a maja ponad 25 lat!!!!! czy waszym zdaniem szansa 1 na 5 jest dobra jeśli czasem na tydzien urodzi sie 1 róg na 3 dziennie kryte klacze?????

  OdpowiedzUsuń