Witamy na pierwszym polskim blogu o Howrse w zupełnie nowym wydaniu! Zapraszamy na naszą grupę ogłoszeniową na Facebooku - banner z odnośnikiem na bocznej kolumnie.

wtorek, lutego 12

Wywiad z drasunią


Jak zwykle po dłuższym czasie pora na kolejny wywiad :) Tym razem jego bohaterką jest drasunia. Jest to bardzo ciekawa postać, z którą nasz blog współpracuje - graczka prowadzi "Zwyczajny Kanał" na YouTube. Spośród jej największych osiągnięć należy wymienic również moderację wszystkich trzech howrsowskich forów, a także wysokie miejsca w rankingach - najwyższe w rankingu ogólnym, jak na razie, to 19. miejsce w rankingu trofeów.ilh: Witaj. Współpracujesz z naszym blogiem za pośrednictwem swojego kanału na YouTube. Skąd wziął się pomysł, aby nagrywać filmiki pomocne graczom?

d: Często spotykam się z problemami dotyczącymi hodowli koni, opieki nad nimi, zaliczania dokonań oraz prowadzenia chociażby ośrodków jeździeckich. Zazwyczaj staram się odpisywać graczom własnymi słowami, jednak moim zdaniem najlepszą, jak i najbardziej rozpowszechnioną formą jest możliwość zobaczenia na własne oczy danego zagadnienia. Na sam pomysł wpadł mój Szanowny małżonek.

ilh: Osiągnęłaś ogromny sukces na Howrse - jesteś moderatorką wszystkich trzech forum. Czy masz jakieś rady dla graczy, co robić, aby mieć szanse na bycie modem ?

d: Niestety powiem wam wszystkim szczerze, zwłaszcza tym liczącym na posadę. Nie miałam żadnego wpływu na moją nominację. Nadal nie wiem jak to się stało. Ale chyba głównym wyznacznikiem ewentualnej nominacji jest nie dokonywanie wykroczeń w samej grze. Przyszły moderator musi świecić przykładem, co znaczy że musi zastosować się do wszystkich reguł panujących w grze.

ilh: Posiadasz wiele boskich koni. Dużo młodszych graczy chciałoby mieć chociaż jednego. Czym trzeba się wykazac w promocjach, by takiego wierzchowca zdobyć?

d: Sprytem i szczęściem. Swojego pierwszego Krezusa mąż zlicytował mi na sprzedaży bezpośredniej za 80 000 eq ;) Falkę natomiast wygrałam w loterii kupiłam 5 losów, za które zapłaciłam koło 8000 eq. Rubina jednego trafiłam w drugim rogu obfitości. Więc nigdzie nie jest powiedziane, że przy niskich funduszach nic nie można wygrać.

ilh: Do jakich hodowli należysz i czym się kierujesz, hodując konie?

d: Obecnie nie należę do żadnej z renomowanych hodowli zwykłych koni, aczkolwiek byłam w kilku. Sama prowadzę dwie hodowle jednorożców. Jednorożce arabskie wraz z dwoma koleżankami, odbiegamy trochę pg od wiodącej hodowli oraz jednorożce mustangi wraz z jedną koleżanką są to konie rankingowe. Pozostałe jednorożce trzymam raczej hobbystycznie.

ilh: Do zadań moderacji należy utrzymywanie porządku na forum i karanie łamiących przepisy osób, czy są jeszcze jakieś dodatkowe 'zlecenia'?

d: Faktycznie głównym zadaniem moderatora jest pilnowanie porządku na forum, jednak graczom przysługuje możliwość skorzystania z pomocy moderatora ,w niektórych kwestiach, w których gracz nie zna odpowiedzi na dane zagadnienie. Ja osobiście staram się odpisywać wszystkim graczom zarówno w sprawach dotyczących hodowania, jak i rozwoju ośrodka jeździeckiego, kilka razy zdarzyło mi się pomóc przy zaliczeniu zadania z podniesieniem umiejętności źrebaka o 60.

ilh: Opieka nad końmi, rozwijanie hodowli, uczestniczenie w promocjach, kanał, bycie moderatorem... Ile czasu zajmują Ci te zadania dziennie i jak go sobie rozkładasz, aby ze wszystkim zdążyć?

d: Nie posiadam żadnego sittera, niestety blupuję dużo koni (ostatnio mniej), więc potrzebuję punktów dorastania. 47 koni tylko oporządzam, do tego zajmuję się końmi boskimi koło 25 sztuk, puszczam 8 koni do GP, 32 jednorożce :D  Czasem do tego oporządzę kilkanaście źrebaków z zakładki inne konie. Zajmuje mi to około jednej godziny. Pracą moderatorską zajmuję się w międzyczasie, aczkolwiek najwięcej mam go wieczorem. Trudno określić ten czas w godzinach, ponieważ czasem jest to godzina, ponieważ muszę np. wyjechać z domu, a czasem 7 godzin, bo akurat nie mam innych aktowności, ani pilnych prac.
 Jeśli chodzi o kanał to dużo pomaga mi małżonek. Ja nagrywam film i oprawę dźwiękową, a on zajmuje się całą obróbką. Mi to zajmuje koło 1, a jemu od 5 do 7 godzin :D

ilh: Jesteś na wysokich pozycjach w rankingach. Co możesz powiedzieć na ten temat - jakie były Twoje sposoby na dojście do, aktualnie, 29. miejsca w rankingu ogólnym, co wpływa według Ciebie najbardziej na te notowania oraz czy ciężko jest się utrzymać na stałej pozycji?

d: Ta moja pozycja w rankingu ogólnym wynika przede wszystkim z faktu, że dawno temu jak jeszcze byłam ,,biedna'' zajmowałam się handlem końmi. To znaczy, że kupowałam bardzo duże ilości koni, które były wyposażone w np. uzdę i siodło szyte na miarę, konie zostawiałam, a przedmioty sprzedawałam na sklepie, jak była wysoka rotacja eq ze sprzedaży. Tak więc uzbierałam je wtedy w ilości ponad tysiąc sztuk. Później jednak stwierdziłam, że to całe kupowanie koni zajmuje mi bardzo dużo czasu. Więc zaprzestałam tej praktyki, wtedy zaczęłam hodować jednorożce. Ja osobiście w ogóle nie zawracam sobie głowy rankingiem, myślę że się utrzymuje ponieważ dziennie produkuję koło 8-10 źrebaków z umiejętnościami wrodzonymi na poziomie od 114 do 170.

Jeśli chodzi o to co wpływa na ranking jest to z jednej strony ilość koni, a z drugiej suma ich umiejętności. Czyli im więcej koni o im większych umiejętnościach tym wyższa pozycja w rankingu ;)

ilh: Jaki był Twój rekord, jeśli chodzi o miejsca w rankingach oraz o inne osiągnięcia na Howrse?

d: Jeśli chodzi o rankingi to naprawdę ciężko powiedzieć, ponieważ nie przywiązuję do nich wagi. Cały czas myślałam, że jestem na 30 miejscu :) Co do osiągnięć, najbardziej jestem dumna z mojej prawdopodobnie najpiękniejszej kolekcji koni z diamentowymi jabłkami :)

ilh: Twój staż wynosi prawie dwa lata. Gratulacje za wytrwałość w logowaniu się i pracy nad swoim kontem :) Czy miałaś kiedykolwiek jakąś przerwę w grze i z jakiego powodu? Są gracze, w tym m.in ja, którym gra się "nudzi" i muszą na chwilę odejść.

d: Jeszcze mi się nie zdarzyło zrobić sobie dłuższej przerwy, byłam raz w zeszłym roku u mamy na wakacjach na 10 dni i miałam ograniczony dostęp do internetu, ale przynajmniej raz dziennie zaglądałam.

ilh: Dziękujemy za przeprowadzenie wywiadu :)

d: Nie ma za co :) Pozdrawiam wszystkich serdecznie ;)

I jak, podobały Wam się pytania i odpowiedzi na nie? :)
Invisible.♥ w imieniu ILH

11 komentarzy:

 1. Co tu powiedzieć, dobry wywiad :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawiło mnie kto prowadzi ten kanał na yt. Teraz znam odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Eh.. Taki czad wywiad to byłby z dorcis lub Nathaly i .. na howrse jest taka graczka "Natalia 26." ostatnio gdy wchodziłam na jej profil była 12 tysięcy któraj w rankingu a dziś jest aż 8 tyś któraś..

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi się osobiście podoba wywiad.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja ulubiona moderatorka drasuniu pozdrawiam Lena Love

  OdpowiedzUsuń
 6. Kocham tą moderatorkę najbardziej z wszystkich a wy?
  asiasek :-)

  OdpowiedzUsuń