Witamy na pierwszym polskim blogu o Howrse w zupełnie nowym wydaniu! Zapraszamy na naszą grupę ogłoszeniową na Facebooku - banner z odnośnikiem na bocznej kolumnie.

poniedziałek, marca 18

Ciekawe sposoby na kupony ZA DARMO

Mimo że już był post o kuponach (klik), jako iż wiele osób pyta mnie na priv o sposoby na ich zdobycie, postanowiłam nieco dokładniej omówic ten temat :)

Wiele osób uważa, że zdobywanie kuponów to wyłudzanie od graczy pieniędzy, a przecież są one niezbędne w grze. Z tego powodu wycofują się z gry... A wcale niepotrzebnie, bo jest mnóstwo sposobów na kupony za darmo.

Oczywiście, sporo osób zarabia kupony dzięki sprzedaży dobrych koni i przedmiotów, jednak znaczna ilosc młodszych graczy  nie może się pochwalic takimi wierzchowcami/rzeczami lub ich nie sprzedaje. O tym jednak, które z koni i artefaktów nadają się na sprzedaż za kupony, w innym poście, dotyczącym wyceniania rumaków i przedmiotów, który planuję napisac. Na razie jednak chciałabym przytoczyc te sposoby, które może wykonac każdy, a jedynym ograniczeniem może byc staż.
Kupon za 1 Equus

Wymagania:
- min. 50 dni stażu
- zaufana osoba, najlepiej znana z realnego świata, abyś miał pewnosc, że nikt Cię nie oszuka. Odpowiedzialnosc bierzecie na siebie!


Krok 1 Najpierw musisz zmniejszyc swoje fundusze do jedynie 5 Equus. W tym celu kup od gracza, z którym się umówiłeś, konia na sprzedażach zarezerwowanych za odpowiednią kwotę (odejmij od  swoich
funduszy liczbę 5).

Krok 2 Gdy już będziesz miec 5 Eq funduszy, wejdź na stronę kuponów (Profil -> Moje kupony) i znajdź tam ramkę pt. "Zakup kupon przy pomocy moich funduszy!" i pod zdaniem "Kup kupon za 1 Eq odliczonych z moich funduszy" kliknij "Zatwierdź". Masz już 1 kupon więcej!

Krok 3 Aby odzyskac swoje pieniądze, sprzedaj temu samemu graczowi, z którym dokonywałeś wcześniej transakcji kupna, jakiegoś swojego konia za kwotę taką samą, jak od niego wcześniej odkupiłeś rumaka. Swoje konie będziecie mogli sobie zwrócic po 10 dniach od kupienia kuponu.

Taką transakcję możesz powtarzac od tej pory co 30 dni. 
Zawsze pamiętaj, by na Twoim koncie było jak najmniej Eq, inaczej kupon będzie droższy.

1 x           =               1 x

Nasiona kuponu - mit czy prawda?

Jak każdy posiadacz ośrodka jeździeckiego wie, w dziale "Rolnictwo" dostępne są ziarna kuponu, lecz ... nigdy nie ma ich na stanie. Czy aby na pewno nigdy? Cóż, to każdy musi sprawdzic indywidualnie, ponieważ ja nigdy nie weryfikowałam wiarygodności tego stwierdzenia :)

Druga wersja opowieści o nasionach głosi, że są one dostępne okazjonalnie, np. bardzo rzadko podczas promocji. Potwierdzic to może event na internationalu z okazji 100 000 like'ów fanpage'a Howrse na Facebooku.


1 x =     1 x

Kupon za konia, który w wieku 30 lat lub więcej odszedł do Nieba 

Więcej o tym sposobie we wspomnianym przez mnie na początku POŚCIE. Warto też obejrzec filmik na jego końcu.

Wykorzystaj swój talent

Na Howrse wiele graczy sprzedaje ręcznie robione przez siebie avatary za 1 kupon sztuka. Ja np. robię prezentacje z podstronami na stronie wix.com i z powodzeniem sprzedaję je za kupony. Owszem, tworzenie grafiki komputerowej czy rysunków, a potem sprzedawanie ich w postaci avatarów, bannerów czy prezentacji, to świetny sposób na zarabiane, co nie oznacza, że jeśli nie posiadasz tych talentów, jesteś przegrany w tej kategorii. Jeśli masz talent pisarski, możesz założyc bloga lub gazetkę, publikowac swoje wiersze czy opowiadania o koniach, a jeśli umiejętnie się wypromujesz, z pewnością więcej osób będzie odwiedzało Twój profil i zobaczy, że szukasz kuponów (właśnie, dobrym sposobem na ich zarabianie jest ogłoszenie się na avku, forum o Howrse, na którym się udzielasz,  czy na prezce). Znajomosc języka html również jest bardzo przydatna i za drobną opłatą możesz uczyc innych nie tylko wstawiania prezentacji, ale też robienia tabelek, czy ciekawych trików, które ową prezentację ubarwią. Ale jeśli nadal nie czujesz, że posiadasz któreś z takich "twórczych" talentów i że możesz na tym zyskac, masz trzy wyjścia:

1. Jeśli dobrze Ci idzie na Howrse, np. umiesz wytrenowac konia do ponad 1000 um, trenuj konie innych graczy  na Grand Prix. Rób to przez współdzielenie, a ciekawy sposób na czempiona znajdziesz na naszym blogu za pomocą wyszukiwarki. 1 wytrenowany koń = 1 kupon. Jeśli zaś słyniesz z hodowli jednorożców, spróbuj wyhodowac parę rogatych źrebiąt, a potem sprzedaj je za 500 Eq i 1 kupon. Wiele osób robi to na zamówienie, jednak często czas oczekiwania na wyjątkowego potomka jest tak długi, że klienci szybko się zniechęcają i to się nie opłaca.

2. Z kolei, jeżeli uważasz siebie za bezgraniczne beztalencie w dziedzinie robienia avatarów i innych takich, i nawet za swoją własną prezkę musiałeś słono zapłacic - nie martw się, bo nigdy nie jest za późno, aby się tego nauczyc, a z drugiej strony nie jest to aż tak skomplikowane. Wiele ładnych avatarów można zrobic nawet w Paincie lub za pomocą serwisów takich jak np. glittery.pl A na korzystanie z takich programów, jak np. PhotoScape, znajdziesz porady na naszym blogu. Zajrzyj do zakładki "Howrse ABC" i spróbuj np. krok po kroku stworzyc własną prezkę w PhotoScape.

3. Wysil wyobraźnię. Nie musisz się odznaczac czymś, co tutaj opisałam. Jeśli nawet umiesz szyc zwierzątka na szydełku, porób ich zdjęcia i stwórz z nich wyjątkową prezentację, a może znajdą się chętni na Twoje prace. Oczywiście musisz zawczasu też sama siebie reklamowac, czyli stworzyc interesujący avatar z napisem "Wyjątkowe prezentacje, wyjątkowe avatary", czy coś w tym stylu. Taką samą kreatywnością można się wykazac w przypadku samej gry na Howrse, poszukaj tylko pozytywnych aspektów np. Twojej hodowli. Może konie z Zestawem Harmonii lub te,  które w wieku 25 lat mają 0 um? Wbrew pozorom, są one bardzo cenne. Możesz je odkupywac na sprzedażach za Equus (np. te z Zestawem Harmonii za 50 tys.), a sprzedawac za 500 i 1 kupon. Rzecz jasna, dbaj również o rozsądną gospodarkę Equus, by nagle nie okazało się, że ni stąd, ni zowąd masz ich 60 tys, a kuponów 5.

I co najważniejsze, aby Ci się udało, musisz się również postarac: nie oczekuj , że avatar z Painta będzie aż tak cenny, jak ten ręcznie przez Ciebie narysowany i obrobiony na komputerze.

Czarna Perła - prawdziwa kopalnia kuponów

Jeśli, tak jak to opisałam w poprzednim zagadnieniu, stwierdziłeś u siebie talent graficzny, zajmij się hobbystycznym rysowaniem koni czy krajobrazów. Świetnie, jeżeli już to robisz i później swoje szkice doszlifowujesz, kolorujesz na komputerze. Przeczytaj w dziale Pomocy na Howrse (Społecznosc -> Pomoc) o Przestrzeni Twórczej i wysyłaj tam co miesiąc swoje prace (możesz skorzystac z artykułów o Czarnej Perle, które tutaj publikuje mugi - chan). A nuż, może C isię uda, a warto, bo za pracę, która dostanie się do Złotego Jabłka otrzymasz aż 40 kuponów, w przypadku, gdy praca nie jest ograniczona limitem użyc, lub aż 30 kuponów, w przypadku, gdy praca dostanie się do użytku w Promieniu Heliosa. Natomiast zdobędziesz ich 20, wtedy, gdy Twoja praca w przyszłości ma stac się Srebrnym Jabłkiem i nałożyłeś na nią limit użyc. Ale ta zatrważająca ilosc wcale nie jest tak łatwa do osiągnięcia, dlatego nie zniechęcaj się za pierwszym czy czwartym razem, doskonal swoje prace i próbuj aż do skutku, bo warto, a przy okazji, tworzenie to przecież przyjemnosc. .

=

Śledź forum i szukaj na popularnych stronach dotyczących Howrse czy na prezkach graczy konkursów

Na forum wydarzeń często są publikowane konkursy, a w nich nie tylko przedmioty z CR do wygrania, lecz i kupony. Tak samo gracze organizują indywidualnie takie konkursy (uważaj jednak, by nie zostac oszukanym!), a i na naszym blogu czasem się takowe pojawią. Śledź również nasz fanpage, bo zamierzam tam zamieszczac ciekawostki z Internetu, dzięki którym łatwiej będzie się wzbogacic... kuponowo.

Czy to wszystko? Hmm.. na razie tak :) W następnym poście gratka dla tych, którzy czasem wydają realne pieniądze na kupony - jak tanim kosztem zdobyc ich więcej. I w tym momencie zostawiam pole do popisu Wam samym i Waszym sposobom na biznes.

Mam nadzieję, że ten post był przydatny i Was nie zanudziłam.

Jeśli post Wam się spodobał, proszę o komentarze tutaj czy na fanpag'u, czy ma byc takich więcej!
Invisible.♥

37 komentarzy:

 1. Ja często używam sposobu nr 1, lecz najprawdopodobniej przez kupno od jakiegoś gracza zaufanego za całą kasę, a do tego słabego konia to takie dziwne co nie? Więc Owlient może pomyśleć, że to Twoje Multikonto i sobie kasę na tym drugim nabijasz, aby te było tylko na więcej kasy, więcej rzeczy i kuponów. A do tego jak potem tego słabego konia sprzedaż za parę groszy bardzo szybko to ktoś może pomyśleć, że to multi i zgłosić do Owlient... Więc to bardzo ryzykowne nieprawdaż? Invisible - dobry pomysł z tym postem :) Z cierpliwością czekam na więcej :)
  ~adudigwiazda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprzedaże zarezerwowane nie są widziane przez innych graczy, chyba, że ktoś wejdzie w historię właścicieli konia i zobaczy, kto kiedy go kupił i za ile :)Natomiast inni gracze mogą się zdziwic, że przez moment masz tak mało Eq na koncie. Owlient raczej się nie zajmuje takimi sprawami, bo przecież wiele graczy np. wymienia Kamień Filozoficzny w zamian za Laury Dafne i to jest indywidualna kwestia każdego gracza, co za ile kupuje. :) Dziękuję niedługo pojawi się kolejny post ;)

   Usuń
 2. Super! Ja kupowała kiedyś za Equus ale potem dużo zebrałam (ok. 400 tyś) i mi było szkoda.
  ~Toskania783

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dziękuję Ci droga Invisible.♥ za rady. Mam nadzieję że się przydadzą :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Co do sposobu nr 2, to bardzo często siedzę po nocach i czasami udaje mi się wejść o tej 4 rano. Rzadko punktualnie ( raz czy 2 się zdarzyło), zwykle tak 5- 10 po 4. Nigdy nie widziałam nasion kuponu, a z ciekawościo-chciwości sprawdzałam. Więc, albo to mit, albo ktoś jest naprawdę błyskawiczny i trzeba siedzieć z zegarkiem w ręku. Jednak bardziej obstawiam mit, bo jakby taka osoba(zawsze wykupująca nasiona kuponu) istniała to by raczej było o niej głośno

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie teraz, po dodaniu nasion kuponu na jakiś czas na International, stwierdzam, że mit jest bardziej prawdopodobny, dlatego zrobiłam parę poprawek w poście, ale zawsze można próbowac :) Jeśli więcej osób potwierdzi fałszywosc tej informacji, usunę ją, bo nie chcę wprowadzac nikogo w błąd, aby przeze mnie zrywał się tak wcześnie z łóżka xD :)

   Usuń
 5. Myślę, że spróbuję któregoś z tych sposobów :) Co do grafiki komputerowej i html - powoli zaczynam nieco ogarniać, więc może coś się uda ^^

  P.S. Wspaniały i bardzo pomocny artykuł :) Czekam na więcej
  ~Diunna17

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś myślałam o tym przelewaniu eq, ale czy oni ( ci którzy się multikontami zajmują ) tego nie uznają za multi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak już pisałam wcześniej nie, bo oni sprawdzają czy masz multi tylko wtedy, jak ktoś Cię na jakiejś podstawie zgłosi na kontakt (a w tym wypadku nie ma racjonalnej podstawy, dlatego że jest to zwyczajna sprzedaż koni, i chociaż jest dosc dziwne, że za słabego konia wpływa Ci tyle Equus, to tak samo, jakbyś np. wymieniła Kf na Laury Dafne. Nieudolny błąd, ale nie można tego uznac za multikonto :) Poza tym sprawdzają również adres IP obu kont, czy jest taki sam, czy różny, a jeśli umawiasz się ze znajomym, macie dwa różne adresy IP. :)

   Usuń
  2. A co jeśli umawiasz się na sposób 1. z siostrą? Ja nie mam dużo koleżanek grających na howrse

   Usuń
  3. W sumie to również nie powinno byc karane, bo przecież to nie jest multikonto ;) Kiedyś moja mam grała w Howrse i parę razy z nią posprzedawałam konie, nic się nie działo. Czasem gracze, którzy się znają sprzedają sobie cenne konie za 500 eq, jest to również bardzo często skutkiem włamań i administracja Howrse nie weryfikuje tego, nie pisze do każdego z zapytaniem czy to multikonto, skoro sprzedają sobie tak tanio. Chyba, że interakcje między kontami są bardzo częste (np. przez miesiąc co dzień kupujesz od tej osoby dużo koni za 500 i jeszcze wysyła Ci prezenty itd.). Nikt, kogo znam jeszcze nie został ukarany za co jakiś czas sprzedawanie sobie koni za milion czy 500 eq. Gdyby administracja dała Ci bana byłoby to wybitnie niesprawiedliwe, więc jestem w 90 % pewna, że do tego nie dojdzie, jeśli co 30 posprzedajecie sobie konie ;) Nigdzie nie jest napisane, że to zabronione.

   Usuń
 7. Co do tego z 1 Equus to uda się z 3 Equus,
  bo ja dziś to sprawdzałam. xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, da się z prawie każdą ilością Equus, bo kupon jest kupowany za 20 % Twoich funduszy (a 20% z 5 to 1). Po prostu ja wybrałam kupon za absolutne minimum Equus ;D :)

   Usuń
 8. Co do sposobu 1 to wchodze na strone z kuponami (mam 5 EQ , 149 dni stażu) i nie pokazuje mi się taka lekrama

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tam po prawej jest taka ramka, obejrzyj uważnie całą str kuponów :)

   Usuń
  2. Pod tymi reklamami ofert partnerów, Konta Pegaza itp.

   Usuń
 9. Czekam z niecierpliwością na porady dotyczące zakupu kuponów.

  OdpowiedzUsuń
 10. NIE BARDZO ROZUMIEM TE Z PISANIM WIERSZY I OPOWIDAŃ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o nieużywanie Caps Locka. Chodziło mi z grubsza o to, że jeśli czymś się interesujesz i wyrażasz się w Internecie np. pisząc bloga z opowiadaniami o koniach, ludzie się zaciekawią i jeśli odpowiednio się wypromujesz, będą odwiedzac Twojego bloga i profil, i byc może zobaczą informację o tym, że poszukujesz kuponów i postanowią Ci je np. sprzedac :)

   Usuń
 11. A jeśli ktoś jest kompletnym beztalenciem? Nie umiem pisać, nie umiem robić najprostszych blogów, trening dobrze mi idzie, ale mam mało odwiedzin, konie bardzo często wymieniam (nie zdarzył sie koń, który był u mnie miesiąc), nie umiem rysować, robić prezentacji, grzebać w tym kodzie (własna siostra nie chce mnie nauczyć!)... Nic mi się nie udaje :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro umiesz dobrze trenowac konie do GP to już coś :) Ogłoś się dokładnie na prezentacji i avatarze (np. na prezentacji określ, jakie przedmioty z CR mam miec koń na początku treningu), często udzielaj się na forum, blogach o Howrse a szybko staniesz się rozpoznawalnym graczem - więcej osób odwiedzi Twoją stronę i zobaczy, co oferujesz. Dodawaj też swoje reklamy np. w naszej zakładce "Sprzedam, kupię, wymienię" albo np. w grupie na Facebooku "Ogłoszenia Howrse". Co do grafiki i kodów to ja też zaczynałam jako beztalencie i nadal nie jestem jakaś wybitna ale przecież nie ma osoby która od początku wszystko umiała i wiedziała - tego trzeba się nauczyc metodą prób, błędów, czytania, czytania i jeszcze raz czytania. W Internecie jest mnóstwo porad i tutoriali. Serdecznie polecam takie strony jak designer.aaf.pl czy deviantArt.com Potrzebne Ci też będą programy takiej ka Gimp 2.6/PhotoShop/PhotoScape. No i ja sama mogę z dumą powiedziec że z koleżanką pracujemy nad założeniem spółki w której będzie można nie tylko zamówic/kupic grafikę, ale też nauczycsię nauczyc kodów, podszkolic w grafice i ogólnie wiele dowiedziec w miłej atmosferze, tak więc zapraszam do śledzenia mojej prezki. Prędzej czy później w sierpniu czy wrześniu uda nam się rozruszac działalnośc :)

   Usuń
 12. O co chodzi z zarabianiem kuponów na koniu Zaraz będę! łupem 100% i wiekiem mniejszym niż 10 lat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz posiadać konto VIP (tylko niektórzy gracze mają dostęp do jego darmowego przetestowania, otrzymali o tym wiadomość na pw wraz z kodem do beta-testu) i wtedy jeśli wyblupujesz (instrukcję BLUP-u znajdziesz na naszym blogu lub w Google) konia zanim osiągnie on 10 lat wygrasz chyba jeden kupon :-)) Później to konto zostanie najprawdopodobniej wprowadzone dla zwykłych graczy, ale będzie trzeba za nie płacić 10 kuponów za miesiąc :(

   Usuń
 13. tx za podpowiedź ;]

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo fajne sposoby :3 Dzięx przydały się x3

  OdpowiedzUsuń
 15. Ostatnio grzebiąc w Internecie znalazłem ciekawą stronę, dzięki której można za darmo zdobyć kupony, do Howrse, a także inne waluty do gier. Jest to trochę czasochłonne, ale myślę, że się opłaca:
  http://dogry.pl/r/323458
  PS. Twoje wpisy są bardzo przydatne ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. co to jest prezka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skrót od słowa prezentacja, taki "slang" na Howrse.

   Usuń
 17. Ja używam też sposobu nr. 1, z koleżanką :) A z tymi treningami to różnie bywa, zazwyczaj nie ma chętnych, ale ten pomysł z twórczością są fajne ;) Dzięki, przydały się. Może użyję czarnej perły, skoro to taka ,,kopalnia kuponów''.

  OdpowiedzUsuń
 18. niestety nie mam nikogo zaufanego na howrse,nie wstaje prędzej niż o 6.20...SPOSÓB NR.3 JEST IDEALNY DLA MNIE! DZIĘĘĘĘĘKI!!!! BARDZO MI POMOGŁAŚ!!!!!!! :*

  OdpowiedzUsuń
 19. He, he grałam kiedyś w howrse.pl ale postanowiłam oddać konto. Mojej siostrze :) Liceum nie pozwala mi na jakiekolwiek gierki, no cóż ''Invisible♥'' opróćz tych kilku sposobów które wymieniłaś jest jeszcze wiele, wiele więcej sposobów na zdobycie Kuponów :).

  Jeśli, chcesz się dowiedzieć któregoś z nich to napisz do mnie :)

  e-mail Arthowrse2013@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. sory, ale nie wiem poco to napisałaś, bo sposób nr 1 jest napisany na stronie kuponów

  OdpowiedzUsuń
 21. Moja koleżanka robi prezki, i zarobiła sporo kuponów. Może ja też zacznę na glitery... Dzięki za ten temat Invisible :-)

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja mam ponad milion Eq i muszę raz na tydzień z drugą osobą. Robię to z kuzynką.

  OdpowiedzUsuń
 23. Zamiast tego można kupić dużo paszy, a potem ją sprzedać

  OdpowiedzUsuń