Witamy na pierwszym polskim blogu o Howrse w zupełnie nowym wydaniu! Zapraszamy na naszą grupę ogłoszeniową na Facebooku - banner z odnośnikiem na bocznej kolumnie.

środa, czerwca 26

Katalog ras: Koń andaluzyjski

Koń andaluzyjski w grze:


Gatunek: Koń
Data dodania na Howrse PL: koń startowy
Wysokość: 150-165 cm (15-16,5 dłoni*) ​
Ranking popularności ras: miejsce 8


Najbardziej rozwinięte um: ujeżdżanie, prędkość, wytrzymałość
Najlepsza specjalizacja: western
Przoduje w: cuttingu
Najlepsza hodowla na howrse.pl: Festum Equi


Najpopularniejsza maść: Siwa Jabłkowita
Najrzadsze maści: Brudnokasztanowata, Cremello, Izabelowata, Jasnokasztanowata

Andaluzy w rzeczywistości:

Konie andaluzyjskie pochodzą z półwyspu Iberyjskiego. Są najsławniejszą rasą pochodzącą z Hiszpanii, ale niestety są rzadko spotykane. Ich nazwa wzięła się od nazwy regionu, w których były hodowane - Anndaluzji. Konie andaluzyjskie są znane przede wszystkim ze swego piękna, mocy oraz wspaniałych ruchów pełnych gracji. Najczęściej występują w konkursach ujeżdżania i westernowych.


Rasa koni andaluzyjskich nie powstała sama z siebie. Pewien hiszpański król miał "kaprys" i kazał wyhodować takiego konia. Dzięki temu konie andaluzyjskie są jedną z najbardziej szlachetnych ras jakie istnieją. Dzięki wieloletniej selekcji i rozmnażaniu najlepszych osobników, możemy obecnie podziwiać piękne konie o charakterystycznej, pięknej oraz gęstej grzywie i ogonie oraz szczupłej i delikatnie wygiętej w łuk szyi. 
Andaluzy są bardzo pojętne i przede wszystkim chętne do pracy.

* Dłoń - miara wysokości konia, liczona od ziemi do kłębu. W przeliczeniu to ok.10 cm.

Czy w Waszej hodowli znajduje się jakiś andaluz?
W mojej tak :)
mugi-chan

16 komentarzy:

 1. Pierwsza XD!Jedna z moich ulubionych ras:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ech, niestety nie mam andaluzów, bo bardziej interesują mnie araby.
  Chociaż fakt - andaluzy to też piękne konie *-*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też nie mam zbyt dużo andaluzów chyba z 3 xd i mnie też bardziej interesuja arabki i co do drugiegośliczne konie to są ;D

   Login na Howrse: nadis
   ~Miszcz painta

   Usuń
  2. Ja też ale założyłam NOWE KONTO i mam andaluzy :)

   Usuń
 3. UjeżdżEnia, nie ujeżdżAnia ;)To ogromna różnica.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładna rasa, ciekawie opisane :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Andaluz, andaluzowi nierówny... Trzeba pogodzić się z grafiką Howrse...

  OdpowiedzUsuń
 6. Czemu nie wspomniałaś o tym, że jest hodowana także niezwykle rzadka odmiana złotych andaluzów np. maść szampańska albo jelenia. Nie napisałaś też nic o tańczących koniach z minorki, a ni o tym, że najsławniejsza szkoła ujeżdżenia hiszpańskiego właśnie na andaluzach jest w Wiedniu, a nie w Hiszpanii. Czy wasza wiedza o koniach i zainteresowanie nimi nie ogranicz się przypadkiem w 90% tylko do Howrse? Wy naprawdę mało wiecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy w Wiedniu raczej szkoła nie używa głownie koni lipicańskich?

   Usuń
 7. Ah, szkoda że nie wzięłam ich na początku... wzięłam Araby, ale teraz robię krzyżówkę z pełnej krwi angielskiej, a źrebię z andaluzyjkiem, i w genach owszem będzie anglik, ale co mi tam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. A mnie się wydaje, że w Wiedniu działają głównie na lipicanach... mylę się?

  OdpowiedzUsuń
 9. I-Love-Howrse.blogspot.com to do was wiadomość: Dlaczego podpisałyście ten super gif który "ktoś" zrobił a nie wy?! Niektóre osoby chciałyby mieć na swoim profilu to, ale nie bo OCZYWIŚCIE Wy musieliście to podpisać. Przez co nie możemy korzystać z tego oto gifu! DZIĘKUJĘ!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozwolę sobie odpisać na ten komentarz głównie z powodu faktu że jak pisałam ten post jak i również tworzyłam tą animację.
   Wytłumacz mi na jakiej podstawie sądzisz że ten gif jest stworzony przez kogoś innego niż ja?
   Jest podpisany po to aby było wiadomo kto jest autorem. I proszę nie zarzucać temu blogowi że cokolwiek ukradł od kogoś lub skopiował.
   Tak z drugiej strony: Dużo więcej wysiłku kosztowałoby mnie znalezienia tego gifu o którym piszesz i rozmontowanie go, podpisanie i ponowne sklejenie. Dużo łatwiej i szybciej było go zrobić samodzielnie od nowa. Jeśli mi nie wierzysz - trudno. Ja swoje wiem i dowody na to mam w postaci pojedynczych klatek z których składałam animację w programie photoscape.

   Tak na przyszłość - jeśli nie masz dowodów na "oszustwo" czy "podszywanie się pod czyjeś prace", któregokolwiek z redaktorów (obecnych, przeszłych czy przyszłych), nie oskarżaj nikogo. Raz że możesz urazić autora faktycznej pracy, dwa jesteś uznawany za osobę pochopną i obłudną.

   A jeszcze jedno.
   Kto nie pozwala korzystać z gifu?
   Zawsze łatwiej napisać że Wam ktoś zabrania niż przyznać skąd to naprawdę macie. Taka od mentalność ludzka.

   Wydaje mi się że skończyłam to co miałam do napisania i uważam tą wymianę komentarzy za skończoną. Wszystko co miałam do napisania - napisałam.
   Pozdrawiam mugi-chan.

   Usuń