Witamy na pierwszym polskim blogu o Howrse w zupełnie nowym wydaniu! Zapraszamy na naszą grupę ogłoszeniową na Facebooku - banner z odnośnikiem na bocznej kolumnie.

sobota, maja 24

Sprzedaże

Wielu z Was nie wie, kiedy może i jak kupować konie. Spróbuję przybliżyć ten temat początkującym graczom, jak i tym, którzy nie chcą dać złapać się w "pułapkę" podczas kupowania.
Zakładkę ze sprzedażami znajdziecie wchodząc w hodowla->sprzedaże.
Żeby brać udział w jakichkolwiek sprzedażach musicie mieć minimum 4 punkty Karmy.
Jeśli sprzedacie konia, to możecie go z powrotem odkupić dopiero po upływie 10 dni.
Po wystawieniu konia na jakikolwiek typ sprzedaży nie możecie się nim zajmować i przestaje się on starzeć do momentu zakupu lub anulowania transakcji.
Aukcje
Zaczynamy od aukcji, ponieważ są one najszybciej dostępne. Już po uzyskaniu 10 dni stażu (liczą się tylko dni, w których się logowaliście) możecie zarówno sprzedawać jak i kupować konie na aukcji.
Po wystawieniu konia na licytację możecie anulować sprzedaż dopóki nikt nie podbije stawki. Minimalna kwota, jaką można zaoferować to 500eq. Gracze z Kontem Pegaza mogą prowadzić aukcję również za kupony. Każda aukcja trwa równo trzy dni. Gracze mogą kolejno podbijać stawki. Wraz z chwilą zakończenia aukcji nie można już podbijać stawki, a koń w najbliższym czasie trafia do osoby, która dała najwięcej.
Jeśli jednak jesteście uczestnikami licytacji możecie oferować różne sumy. Domyślnie jest to o 100eq więcej niż jest aktualnie, ale macie prawo tę kwotę zwiększyć lub zmniejszyć (pamiętając, że trzeba zaoferować przynajmniej o 1eq więcej).  Kiedy klikniecie napis „oferta”, suma, którą zainwestowaliście, jest automatycznie odejmowana z Waszych funduszy. Jeśli jednak ktoś Was przebije, pieniądze wracają na Wasze konto.
Sprzedaże bezpośrednie
Dostęp do sprzedaży bezpośrednich można otrzymać dopiero po uzyskaniu 30 dni stażu. Trzeba posiadać również przynajmniej 2 żyjące konie. Ten typ sprzedaży różni się od aukcji tym, że nie ma tu licytacji. Jeśli zdecydujecie się na kupno i klikniecie „kup”, to koń od razu jest dodawany do Waszego konta, a pieniądze odejmowane są z Waszych funduszy.
Sprzedaż można anulować w dowolnym momencie, dopóki ktoś nie kupi konia. Transakcja zostaje anulowana po 30 dniach, jeśli nikt się na nią nie zdecyduje. Koń wraca wtedy z powrotem do Was i znów możecie się nim zajmować. Sprzedaż za kupony może być prowadzona również przez graczy nieposiadających Konta Pegaza.
Sprzedaże zarezerwowane
Ten rodzaj sprzedaży polega na tym samym, co sprzedaże bezpośrednie. Różnica polega na tym, że wystawia się konia dla konkretnej osoby i nikt poza nią nie widzi i nie może kupić danego konia.
Schronisko:
Jest to w pewnym sensie rodzaj sprzedaży. Konie nie trafiają wtedy do graczy, a do schroniska, gdzie później mogą zostać pogłaskane. Cena za konia jest z góry ustalona i nie możecie go później w żaden sposób odkupić.
400eq dostaniecie za oddanie do schroniska zwykłego konia, natomiast 2 000eq za potomka jednorożców tej samej rasy (bez względu na to, czy koń sam jest jednorożcem, czy nie).
Porady:
Przy zakupie osiołków zwróć uwagę na liczbę ich kryć (pamiętaj, że osiołek może być pokryty/oferować krycie tylko 3 razy w życiu). Tę opcję znajdziesz w pierwszej kolumnie po kliknięciu w „więcej kryteriów”.
Jeśli kupujesz konia na kupon, upewnij się, że nie ma on Kamienia Filozoficznego (w tym celu zaznacz jego okienko 2 razy do pojawienia się „x”). Jeśli natomiast kupujesz konia do postarzania aż do trzydziestego roku życia to warto też wybrać konia bez Wody Młodości, ponieważ wtedy postarzanie konia zajmie Wam 2 razy więcej czasu.
Kiedy kupujesz jednorożca do reprodukcji pamiętaj, żeby nie kupić wałacha, ponieważ nie będzie on mógł się rozmnażać.
Przy zakupie konia do zawodów (po treningu) sprawdź, w jakim jest wieku i czy posiada Kamień Filozoficzny (lub czy masz go w zapasach), gdyż koń po 25-tym roku życia bez Kamienia Filozoficznego traci swoje umiejętności i będzie coraz słabszy. Spójrz też na specjalizację, czy będzie ona spełniała Twoje oczekiwania.
Jeśli inwestujesz w konia do hodowli/rankingu warto zaznaczyć opcję „czystej krwi”, ponieważ wiele osób kusi niskimi cenami naiwnych graczy.
Jeśli planujecie wygrać licytację, najlepiej podbijcie stawkę na kilka sekund przed końcem (ale uwaga! Nie zróbcie tego za późno, bo ktoś Was uprzedzi i nie zdążycie zaproponować wyższej ceny.) Tu przyda się refleks. Możecie także spróbować w godzinach, kiedy na Howrse jest „mały ruch”.
Żeby najlepiej wycenić konia warto rozejrzeć się, co oferują inni gracze na sprzedażach bezpośrednich. Jeśli chcecie zobaczyć za ile equus możecie sprzedać swojego konie to zaznaczcie liczbę kuponów równą 0 i opcje najlepiej opisujące Waszego konia (jednorożec/osiołek/pegaz; rasa; płeć; PG; umiejętności; wiek; wartościowe przedmioty z CR, które posiada koń), kliknijcie "więcej kryteriów". Następnie posegregujcie wyniki Waszego wyszukiwania według ceny rosnąco i wystawcie Waszego konia w dolnych granicach cen, które oferują inni gracze (w ten sposób szybciej sprzedacie konia niż biorąc ceny z kosmosu).
Jeśli kupujesz konia na sprzedaży bezpośredniej i nie chcesz, żeby ktoś Cię wyprzedził to możesz zrobić to szybciej! Zamiast klikać w lupkę i wchodzić na profil konia, najedź na cenę, która szybko zmieni się w napis "kup".
Jeśli nie chcesz konia ze sprzedaży zarezerwowanej wystawionego przez innego gracza, możesz odrzucić propozycję. Zrób to klikając w lupkę i zamiast "kup" wybierz opcję poniżej - "odrzuć".
A jaki typ sprzedaży jest Wasz ulubiony? Zachęcam do podzielenia się doświadczeniem w postaci komentarzy.
miodowa

5 komentarzy:

  1. Bardzo podoba mi się sposób napisania posta. Choć głównie dla graczy początkujących, jest napisany czysto i składnie. Osobiście najbardziej lubię sprzedaże bezpośrednie. Troszkę się poczaić i można znaleźć naprawdę fajnego konika ^^

    OdpowiedzUsuń
  2. Miodowa świetny post ^^.
    Ja osobiście preferuję sprzedaże bezpośrednie :3.

    OdpowiedzUsuń
  3. Coś się stało z czcionką w poście, radę usunąć formatowanie (czy jakoś tak).
    Małe sprostowanie: koń po kilku minutach pojawia się po kupnie na aukcji, nie na bezpośrednich. Przy bezpośrednich od razu zostaje dodany na konto. Przecież gdy kupi się konia, to od razu odsyła nas na stronę oporządzania.

    Wyłączenie anonimowych komentarzy jest taakie pomocne :')

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dziękuję za uwagę, moje niedopatrzenie
      poprawię to jak tylko wejdę na komputer, z czcionką też postaram się coś zrobić

      Usuń
  4. To jest post, który miodowa wysłała jako swoją propozycję, zgłaszając się do naboru :3 Jeszcze od siebie dodam, że podbijanie ceny konia, którym jest się zainteresowanym na aukcji parę minut przed zakończeniem sprzedaży jest całkowicie bezsensowne - nie wygramy w ten sposób, a tylko podbijemy sobie ostateczną stawkę, jaką przyjdzie nam zapłacić, jeśli się uda.

    OdpowiedzUsuń