Witamy na pierwszym polskim blogu o Howrse w zupełnie nowym wydaniu! Zapraszamy na naszą grupę ogłoszeniową na Facebooku - banner z odnośnikiem na bocznej kolumnie.

sobota, października 13

Wszystko o rankingach


No powiedzcie, kto nie chciałby znaleźć się na szczycie rankingu, no kto?! Wszyscy chcielibyśmy dostać się do elity, bo ciągnie to za sobą niewyobrażalne korzyści! Pytanie tylko - jak? Jak dotrzeć na sam szczyt? Postaram się przybliżyć Wam tajniki podnoszenia się w konkretnych rankingach!


R A N K I N G       O G Ó L N Y
 • Ranking ogólny
  Co wpływa na nasz wynik? - przede wszystkim umiejętności naszych koni! Wbrew pozorom bardzo łatwo osiągnąć zadowalający wynik w tym rankingu. Chcąc zdobyć podium musimy wziąć pod uwagę także inne rankingi, ponieważ i one wpływają na nasz wynik w rankingu ogólnym.

  Jak podnieść się w rankingu? - najprostszy sposób? Zakup sporo koni z dobrymi UM lub takie wyhoduj. Potencjał Genetyczny nie ma tu znaczenia, po prostu muszą mieć sporo UM. Mówiąc 'dobry koń' mam na myśli wierzchowce z umiejętnościami przekraczającymi 200-300 UM. Niestety, nie powiem Wam, ile dokładnie należy ich kupić/wyhodować, bo nie mam wpływu na to, o ile miejsc podskoczą Wasi rywale! :) Po za tym wiadomo - im wyżej jesteście w rankingu, tym trudniej o lepszy wynik.
  Oprócz umiejętności koni, liczy się także wynik z innych rankingów, czyli... czytajcie dalej, tam znajdziecie wskazówki jak podnieść się w danym rankingu! :)

  W rankingu uwzględniane są konie boskie.
 • Staż
  Co wpływa na nasz wynik? - to chyba jasne - staż, czyli inaczej liczba dni spędzonych na Howrse!

  Jak podnieść się w rankingu? - codziennie loguj się i zajmuj chociaż jednym koniem - wtedy Twój staż wzrośnie o jeden dzień.
 • Popularność
  Co wpływa na nasz wynik? - liczba osób, które odwiedziły nasz profil poprzedniego dnia. Im więcej osób, tym lepiej!

  Jak podnieść się w rankingu? - zachęć innych do odwiedzenia swojego profilu! Możesz na przykład dużo udzielać się na forum. Ludzie widząc raz, drugi, trzeci, Twój nick, w końcu wchodzą na Twój profil sprawdzić, kto to taki aktywny na forum siedzi! :) Tylko pamiętaj - działaj zgodnie z regulaminem! Spamowanie, trollowanie, zwykłe reklamowanie się przyniesie Ci efekt zupełnie odwrotny do zamierzanego! Innym sposobem na zdobycie popularności jest sprzedaż koni, pisanie ogłoszeń na ogłoszeniach.. i wiele, wiele innych!

H O D O W C Y
 • Fundusze
  Co wpływa na nasz wynik? - suma equus, jaką posiadamy aktualnie na swoim koncie.

  Jak podnieść się w rankingu? - wzbogać się! Sprzedawaj konie, oferuj pokrycia, wymieniaj się na wymianach za equus, po prostu rób wszystko, aby nagromadzić sporo funduszy! :)
 • Liczba koni
  Co wpływa na nasz wynik? - liczba żywych koni, jakie aktualnie posiadamy.

  Jak podnieść się w rankingu? - kup, wyhoduj nowe konie, posiadaj ich jak najwięcej! Nie liczy się wiek, płeć, rasa, umiejętności - po prostu liczba!
 • Ilość wygranych wczoraj zawodów
  Co wpływa na nasz wynik? - łączna ilość zawodów z obydwu specjalizacji, ze wszystkich dyscyplin, które wczoraj wygraliśmy ze wszystkimi naszymi końmi.

  Jak podnieść się w rankingu? - najprościej byłoby powiedzieć: wygraj zawody! Niewiele będę się tu rozpisywać, bo wygrywanie zawodów z koniem to materiał na osobny post, aczkolwiek mogę dać Wam kilka wskazówek! Wskazówka pierwsza, im więcej UM ma koń, tym lepiej, niezależnie od dyscypliny. W skokach przez przeszkody, gdzie bierze udział hanower z łączną sumą UM 300, w tym 50 w skokach, oraz luzytan z UM 1000, ale w skokach ma zaledwie 25 UM, wygra... luzytan! Właśnie dlatego, że ma więcej UM. :) Wskazówka druga, zawsze budź towarzysza - to zwiększa bonus Twojego konia, a one są baaardzo ważne na zawodach! No i w końcu wskazówka trzecia, jeśli Twój koń ma sporo UM (nawet ponad 600), wysyłaj go na dyscyplinę, z której jest słaby. Dlaczego? Przykład podałam już wyżej, teraz dodam tylko tyle, że koń ten będzie mógł brać udział w słabych zawodach, a co za tym idzie ze słabszymi końmi (chyba, że ktoś wpadnie na ten sam pomysł co Ty), czyli łatwiej będzie mu wygrać! Po za tym, nadal będzie miał od nich więcej UM.
 • Liczba koni, którymi się wczoraj zajęto
  Co wpływa na nasz wynik? - liczba koni, którymi wczoraj się zajęliśmy. Niekoniecznie musimy kłaść je spać, po prostu chodzi o to, by te konie 'ruszyć', chociażby je oporządzić, czy napoić - cokolwiek!

  Jak podnieść się w rankingu? - po prostu.. oporządzaj swoje konie! Jest to niestety bardzo czasochłonna praca, dlatego zatrudniani są do tego sitterzy, czyli osoby, które oporządzają konie za equus! ;)
 • Ilość rozet wygranych w tym miesiącu
 • Co wpływa na nasz wynik? - ilość rozet, które zdobyliśmy w danym miesiącu z naszymi końmi

  Jak podnieść się w rankingu? - wygrywaj rozety! Ominę dokładny opis, bo wszystko zostało ładnie uwzględnione tutaj.

K O N I E
(te rankingi nie dotyczą naszego konta, ale konkretnego konia)
 • Umiejętności - trenuj swoje konie na prawdziwe championy, by zajęły jak najwyższe miejsca! Istnieje wiele sposobów treningu, każdy jednak powinien znaleźć sobie swój, najbardziej mu odpowiadający.

  W rankingu nie są uwzględniane konie boskie.
 • Genetyka - jeśli chcesz, aby Twój koń uzyskał wysokie miejsce w tym rankingu, musisz skupić się na jego PG, czyli Potencjale Genetycznym. Konie z elity tego rankingu pochodzą głównie z hodowli.

O Ś R O D K I       J E Ź D Z I E C K I E

 • Prestiż
  Co wpływa na nasz wynik? - na prestiż naszego ośrodka składają się wszystkie inne rankingi dotyczące OJ oraz jakość łąk, boksów, miejsce w nich, ich czystość, a także obecność marchewek, mieszanek, oferowane bonusy etc. Pamiętaj też, że im większe umiejętności koni zarejestrowanych w Twoim ośrodku, tym prestiż jest wyższy.

  Jak podnieść się w rankingu? - zadbaj o jakość oferowanych przez Twój OJ rzeczy - ulepsz boksy, staraj się utrzymywać żyzne łąki, zasiewaj i zbieraj plony, zadbaj o obecność marchewek, odpowiedniej liczby pracowników. Postaraj się, by kwaterowane u Ciebie konie miały dużo UM i żeby miały wysoki poziom zdrowia (zdrowie koni wpływa na poziom lekcji).
 • Popularność
  Co wpływa na nasz wynik? - liczba osób, którzy odwiedzili wczoraj stronę Twojego ośrodka jeździeckiego.

  Jak podnieść się w rankingu? - zachęcaj ludzi do zaglądania na stronę Twojego OJ! :)
 • Najbogatsze ośrodki jeździeckie
  Co wpływa na nasz wynik? - chcąc podnieść się w tym rankingu musimy zadbać o fundusze naszego ośrodka, krótko mówiąc, musimy się wzbogacić!

  Jak podnieść się w rankingu? - kupuj 1000 sztuk łajna dziennie, produkuj z nich nawóz i sprzedawaj w sklepie - to 1600 equus każdego dnia! Ponadto, polecam zasiewać nasiona rzepy i sprzedawać je w sklepie, to najbardziej opłacalne działania. Z 2 akrowej łąki, przy nawozie z łajna po kilku dniach możemy odsprzedać rzepę za mniej więcej 10 000e (mniej więcej, bo to zależy też od żyzności i pogody). Equus zarabiamy także za kwaterowanie koni.
 • Liczba zakwaterowanych koni
  Co wpływa na nasz wynik? - na nasz wynik wpływa oczywiście ilość koni, która jest aktualnie zakwaterowana w ośrodku.

  Jak podnieść się w rankingu? - zwiększ liczbę boksów, ustaw niezbyt wysoki poziom wymaganych do rejestracji UM (ale pamiętaj, że w ten sposób do Twojego OJ będą kwaterować się gorsze konie...)

T W Ó R C Z O Ś Ć
 • Najwięksi kolekcjonerzy > Maści ze Złotego Jabłka - jasnym chyba jest, że aby podnieść się w tym rankingu, musimy posiadać jak najwięcej maści ze ZJ, tych niewycofanych. Możesz je kupić na sprzedażach, bądź po prostu dać jednemu ze swoich koni Złote Jabłko, obdarowując go niepowtarzalną maścią!
 • Najwięksi kolekcjonerzy > Maści wycofane ze Złotego Jabłka - tak jak wyżej, z tym, że w tym rankingu liczą się jedynie wycofane maści (srebrne jabłko, "maść zniknęła"). Tak jak w przypadku normalnych maści, konie z wycofanym ZJ możemy kupić, bądź dać jakiemuś ZJ i czekać, aż maść zostanie wycofana (np. zostanie wykorzystany limit użyć)
 • Najlepsi twórcy > Ilość projektów - aby dostać się do tego rankingu musimy stworzyć pracę, wysłać ją za pomocą Czarnej Perły i modlić się o to, by dostała się ona do Przestrzeni Twórczej... Dość ciężka robota, prawda? Zdobywamy jeden "punkt" za jedną maść naszego autorstwa, która dostała się do PT.
 • Najlepsi twórcy > Popularność - ranking zupełnie niezależny od nas, czyli taki, na który nie mamy wpływu. Przedstawia on powodzenie naszych maści, to, czy inni chętnie je wybierają. Jedyne, co możemy zrobić, to po prostu przesyłać interesujące prace. :D

Mam nadzieję, że dowiedzieliście się sporo o rankingach. A Wy? Macie jakieś szczególne osiągnięcia? Może chcecie wspomnieć o czymś, o czym zapomniałam napisać w notce? Jakieś porady dla początkujących, sposób na podwyższenie się w rankingu? Zapraszam do komentowania! :)

vernille

4 komentarze:

 1. Ten temat mi się przydał , dziękuję serdecznie :) Pozdrawiam całą załogę i love horwse. Mój nick na howrse : Fiku$ka (Korzystam z pomocy tego tematu co do rankingu , dziękuję pomógł mi) :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy wie ktoś dlaczego nie wyświetla mi się miejsce w rankingu mój login to Rojka!Pomóżcie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za rade. Mój nik gaja27

  OdpowiedzUsuń