Witamy na pierwszym polskim blogu o Howrse w zupełnie nowym wydaniu! Zapraszamy na naszą grupę ogłoszeniową na Facebooku - banner z odnośnikiem na bocznej kolumnie.

czwartek, lutego 21

Trening konia do GP - uaktualnienie

Przed rozpoczęciem treningu konia proszę zapoznać się z CAŁYM planem.

Wybór źrebaka
Powodzenie konia w Grand Prix zależy od potencjału genetycznego i umiejętności wrodzonych, oraz oczywiście treningu. Takie konie nie są dostępne od ręki, czasem można kupić źrebaki po łzach od czołowych hodowli (cena to ok. 4 kuponów). Co do łez - są one konieczne, ponieważ bez umiejętności wrodzonych stracimy ok. 100 UM.
Początki
Wiek CzynnośćCzarny Rynek
6mWybór ośrodka - najważniejsza jest cena lekcji - im jest wyższa, tym więcej umiejętności będzie dodawać. Warto też sprawdzić jaki bonus OJ posiada (wymagane + 10 żeby puścić konia na GP).brak
8mZabawy według tej instrukcji, aby maksymalnie podwyższyć umiejętności konia.brak
1rok 6mOd tej chwili możemy zacząć trening konia. Ja proponuje zacząć od krótkich przejażdżek w kłusie, potem długie przejażdżki w galopie i stromym stoku.Zestaw Nyks lub Kamień Filozoficzny, Objęcia Morfeusza i Klepsydra Kronosa (oddzielnie podajemy w minimalnym możliwym wieku czyli 3 lata). Obowiązkowe.
2 lataOd tej pory po każdym postarzeniu aż do 25 lat wysyłamy konia na lekcję, najlepiej na początku dnia aby nie było sytuacji kiedy koń nie będzie miał już energii po treningach. Woda Młodości pozwala na zdobycie 2x więcej umiejętności z lekcji. Obowiązkowa.
 2 lata 6m Kastracja ogiera, aby zdobyć bonus. Przy klaczy nie robimy nic.brak
Właściwy trening
3 lataWybór specjalizacji jest dowolny.brak
ok. 4 lataDalszy treningi. Kolejność nie jest ważna, jak zaczęliśmy przejażdżki to kończymy je, potem trenujemy wszystkie dziedziny i na końcu zawody tak żeby przestały dodawać umiejętności. Oczywiście cały czas pamiętamy o lekcjach.brak
ok. 10 latW dowolnym okresie, najlepiej po ok. 10 latach dajemy koniowi 20 chmurek lub pełny Zestaw Chmurek, aby dzięki cofnięciu czasu zdobyć więcej umiejętności na lekcjach.Chmurki/Zestaw Chmurek dla umożliwienia przeprowadzenia większej ilości lekcji.
Obowiązkowe.
Pozostały CR i bonusy
Zdobywamy jak najwięcej bonusów z tej listy, oczywiście np. ekwipunek możemy 'zaliczyć' tylko raz. Co do innych, np. Muśnięcie Filotes, dajemy w dowolnym momencie, ale nie jest to obowiązkowe. Niemniej jednak bardzo przydaje się przy treningu
Koniec
Po skończeniu treningów postarzamy konia dalej, aż do 25 lat i za każdym razem dajemy na lekcję. Na Grand Prix wystawia się konia po 25 roku życia. Dzięki Kamieniowi Filozoficznemu nie traci on umiejętności ale nie można go już więcej szkolić.

Post wstępnie był napisany przez zabaykowa jednak ze względu na ciągłe zmiany na howrse była potrzeba uaktualnienia.

joanne

20 komentarzy:

 1. Podsumując - Musimy zapłacić (bez KP) 31 kuponów. Z KP to będzie 16 kuponów. Jeśli ktoś KP nie ma a chce taniej z robić GPowca to trzeba wliczyć kuponów 15 lub 3 ( w zależności na ile je chcemy.
  tu tabelka z cennikiem(łatwiej się połapać):
  W szystek wliczamy +4 za źrebaka
  Z KP - 16 kuponów.
  Bez KP- 31 kuponów.
  Kupienie KP (miesiąc) - 16+ 3 =19 kuponów.
  Kupienie KP (6+ 3 gratis)= 14+ 15 = 29.

  Ile zł wyjdzie zostawiam do obliczenia wam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupony zdobywa się nie tylko za złotówki, co jest powszechnie wiadome :) To samo tyczy się przedmiotów z CR ;) Zresztą nie każdy może np. dac Klepsydrę Kronosa. Ja tego nie robię gdyż czas i tak będzie taki sam, treningi i tak łatwo ukończyc przed 25. rokiem życia a potem tylko te żmudne puszczanie na lekcję i zawody, więc w sumie nie ma dla mnie np. dużej różnicy :)

   Usuń
  2. Przepraszam bardzo. trenowałam konie swego czasu i wygrywały rozety (może nie jest to gp, ale koniki niczego sobie) i nie wydałam na nie ani jednej złotówki.

   Usuń
 2. Mam wszystkie przedmioty oprócz chmurek. Czy mogę wytrenowac konia na gp i czy będzie dobry? Proszę o PW na Howrse gabii.b

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam zupełnie inny sposób na UM ale to już szczegół :)
  Pozdrawia , HowrseLover z Howrse.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja trzenuję po swojemu, zobaczę jak mi wyjdzie. Mak pietę Achillesa KF, ZP,ZW, KM. Ma 8 lat i 4 miesiące wrodzonych ma 1196.20, a um na razie (bez kłusu, jeszcze nie trenowałam, reszta juz tak) 914.80

  OdpowiedzUsuń
 5. właśnie, czy bez chmurek, ale stosując się do reszty "planu" można dobrze wytrenować konia na gp?

  OdpowiedzUsuń
 6. mój koń ma skończony cały trening, przejażdżki już nic mu nie dają, lekcje i zawody też nie i ma tylko 520.80um. Jak je podwyższyć? BLUP też wynosi 100%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może mieć za mało PG , weź innego konia

   Usuń
  2. Nie myśl, że koń, który ma 350 PG będzie miał 1000 UM. Czołowe konie mają po 2150 UM, ale PG mają 1460 :)
   PO prostu koń ma zbyt mało PG (PG nie da się podwyższyć)
   fbsister

   Usuń
 7. Na moim profilu to jest!

  OdpowiedzUsuń
 8. Odpowiedzi
  1. a napisałaś/eś że jest to z tego bloga?

   Usuń
 9. Jaki koń lepszy do GP Klacz czy Wałach???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wałach, bo za kastrację otrzymujesz dodatkowy bonus :)

   Usuń
 10. Czy do GP może być mieszaniec czy lepiej że by był to koń czystej krwi?

  OdpowiedzUsuń
 11. Można prosić o uaktualnienie planu? :3

  OdpowiedzUsuń