Witamy na pierwszym polskim blogu o Howrse w zupełnie nowym wydaniu! Zapraszamy na naszą grupę ogłoszeniową na Facebooku - banner z odnośnikiem na bocznej kolumnie.

poniedziałek, listopada 18

Wywiad z Saibre


Saibre - wspaniała trenerka i właścicielka jednego z lepszych (jak nie z najlepszych) OJ opowiada nam o swoich hodowlach oraz... Zobaczcie sami!

ilh: Pomimo nie wielkiego stażu osiągnęłaś tak wiele. Grałaś już wcześniej w howrse?
Sai: Nie, nigdy nie grałam. To konto, które posiadam obecnie, jest moim pierwszym na howrse.
ilh: Jak udało ci się zajść tak daleko?
Sai: Pracą, ale nie będę hipokrytką, też dzięki kuponom. 
ilh: Skąd dowiedziałaś się o grze?
Sai: Hmm.... O ile dobrze pamiętam na onecie jest dział poświęconym grom, tam też wyparzyłam kiedyś przypadkiem howrse.
ilh: Należysz do wielu prestiżowych hodowli. Którą pod względem rasy lubisz najbardziej?
Sai: Ponad wszystko moje kochane szkaradzieństwa, holendry. ^^
ilh: W której hodowli jesteś najdłużej?
Sai: W holendrach - Warmblood Souls.
ilh: Jaka cecha osobowości jest najważniejsza do funkcjonowania hodowli?
Sai: Myślę że może nie cechą, ale uniwersalną umiejętnością jest dogadywanie się z innymi członkami. 
W hodowli są osoby z różnego przedziału wiekowego, o różnych temperamentach, charakterze, celach w grze, majętności itd. Trzeba to sprawnie jakoś pogodzić, żeby hodowla funkcjonowała jako zgrany zespół.
Osobiście uważam że sukces hodowli to w dużej mierze właśnie efekty tego.
Przekładając na język zrozumiały koniarzom - trzeba umieć iść w zaprzęgu, bo nie sztuka grać solo.
ilh: Czy masz jakieś wskazówki, którymi możesz podzielić się z osobami, które chcą dołączyć do jakiejś hodowli ale się wahają?
Sai: Napisanie zapytania naprawdę nic nie kosztuje, tyle co trochę czasu na ułożenie wiadomości. Odpiszą, nie odpiszą, odmówią przyjmą - co za różnica. 
Trzeba próbować. Oczywiście należy też pamiętać, że sami musimy coś od siebie wnieść. Więc zanim ktoś napisze do hodowli w sprawie rekrutacji, niech się zastanowi nad swoimi możliwościami. Zawsze można najpierw napisać z zapytaniem o wymagania i jak odpowiedzą skonfrontować to z możliwościami.
ilh: Zajmujesz wysokie miejsca w Grand Prix westrnowym. Jaką rasę preferujesz do tego typu zawodów? Masz swoją ulubioną?
Sai: Nokotki, nie wiem czemu ale lubię je. ^^
ilh: Zazwyczaj każdy gracz ma swojego ulubionego konika. Zakładam, że Ty też :) Jak się nazywa?
Sai: lubionego raczej nie mam, ale może przedstawię "pikselka" które na pewno zalicza się do moich ulubieńców: KLIK
Nie jest to mój pierwszy konik (tamtego oczywiście wciąż posiadam), nie jest też czymś wyjątkowym.
Był zwykłym konikiem zakupionym na bezpośrednich sprzedażach i służył mi bardzo długo jako pierwszy, przez jakiś czas nawet jedyny, "pchacz" do zawodów. Teraz jest na zasłużonej emeryturce, powolutku mu pogrubiam umiejętności, a w nagrodę za jego ciężką pracę dostał jabłuszko które teraz jak widać jest SZJ.
Cenię go po prostu za wkład jaki włożył w powstanie innych koni.
ilh: Masz wspaniały Ośrodek Jeździecki. Doprowadzenie go do tak wysokiego standardu musiało wymagać od Ciebie dużo pracy. Czy jest coś co chciałabyś w nim zmienić, ewentualnie ulepszyć?
Sai: Na razie pracuję nad ostatnią rozetą, potem skupię się na tym by ośrodek dodawał bonusy +10 i miał lekcje za 60 eq. 
To ostatnie jest raczej prostsze do osiągnięcia w moim przypadku, gdyż holendry, które hoduję, mają bardzo wysokie ujeżdżanie. Tylko kilka skillów potrzeba.
ilh: Ciężko jest utrzymać tak wysoki prestiż?
Sai: OJka? I tak i nie. OJki są dość wrażliwe na wszelkie zmiany. Dla mnie prestiż jest na razie mało istotny, póki nie dorobię się ostatniej rozety za zawody. Na razie służy jako ośrodek do szkolenia holendrów - głównie klacze w nim lądują.
ilh: Masz jakiś konkretny cel do osiągnięcia w grze?
Sai: Nie. Gram bo sprawia mi to przyjemność. Chcę oczywiście by hodowla, którą mi powierzyły osoby zakładające ją funkcjonowała dobrze i była wśród najlepszych hodowli, ale nie jestem też kimś oderwanym od rzeczywistości. Holendry są jakie są, bardzo wygodne do blupowania, odwdzięczające się podnoszeniem lekcji w OJku, ale bez sukcesów w GP.Żeby zaczęły zajmować lepsze miejsca w GP trzeba by było holsy przegonić w PG - bardzo trudne zadanie, choć dla chcącego nic nie jest nieosiągalne. Marzyć przecież można, prawda? Na interze KWPNy są elitą w skokach. 
ilh: Co sprawia Ci największą przyjemność w grze?
Sai: Mało oryginalna odpowiedź: BLUPOwanie. 
ilh: Większość graczy interesuje się końmi. Czy Ty także?
Sai: No ja raczej jestem chyba wyjątkiem. Nie jeżdżę, nie mam generalnie żadnej styczności z tymi pięknymi zwierzętami. Ale kocham koniki.
ilh: Serdecznie dziękuje za udzielenie wywiadu. 

Wywiad przeprowadzony przez mugi-chan

8 komentarzy: