Witamy na pierwszym polskim blogu o Howrse w zupełnie nowym wydaniu! Zapraszamy na naszą grupę ogłoszeniową na Facebooku - banner z odnośnikiem na bocznej kolumnie.

wtorek, stycznia 28

Wywiad z Santusią99


Santusia99 - jedna z najlepszych grafików na Howrse oraz wolontariuszka Sleepwalkera odpowiada na pytania związane z grą, jej pracami, osiągnięciami i wiele więcej.
Zapraszamy!

ilh: Jak to się mówi "początki są najtrudniejsze". Czy było tak również z Tobą? Masz niemało dni stażu.

Santusia99: Tak, sądzę, że tak było. Na początku gra mi się nie podobała, ponieważ moja koleżanka, która mi ją pokazała, nie zrobiła tego zbyt... interesująco? Po kilku dniach nieużywania konta, trafiłam na loterię i wygrałam od ręki 50 000 Equus. Pamiętam, że wtedy to było strasznie dużo i to właśnie ta 'super wygrana' skłoniła mnie do dalszej gry. Głupio się przyznać, ale miałam wtedy trzy konta, ponieważ koleżanka uważała, że to nic złego. : P Na szczęście niedługo potem trafiłam na forum wydarzeń i przeczytałam dokładniej zasady gry, co spowodowało, że pozostałe dwa konta zniknęły bezpowrotnie. ^^

ilh: Gratuluję takiej wytrwałości :) Należysz do najbardziej rozwiniętej i znanej fundacji na Howrse - Sleepwalker Fundation. Co sprawiło, iż zechciałaś nieść pomoc innym graczom? I czy poza grą również jesteś wolontariuszką?

S: Zaczęło się od niewinnej zabawy, która miała trwać kilka dni, jednorazowo. Tworząc Howrseową Zbiórkę Świąteczną, bo to z niej zrodził się Sleepwalker, miałam zamiar zrobić kilka świątecznych prezentów losowym osobom. Potem przerodziło się to w prezenty dla nowych na Howrse osób, a po zakończeniu akcji ze znajomą stwierdziłyśmy, że fajnie byłoby pomagać w taki sposób przez cały czas. Poza Howrse jestem wolontariuszką, pomagam w hospicjum domowym. Działam też dużo w obrębie różnych akcji organizowanych przez moją szkołę, jak np. mikołajki dla osób niepełnosprawnych w szkole specjalnej.

ilh: To bardzo miłe z Twojej strony. Niestety, ale na świecie jest coraz mniej osób, które pragną nieść pomoc innym. Jesteś również jedną z najbardziej znanych grafików na Howrse. Skąd to zamiłowanie do tego typu twórczości?

S: Po prostu mi się to spodobało. Calvana urzekła mnie swoim tutorialem z worda, a potem młody grafik, który jako jeden z pierwszych na Howrse używał Gimpa, wprowadził mnie w podstawowe funkcje tego cuda. Tak już zostało, od 2011 roku do tej pory używam tej samej wersji, tego samego programu.

ilh:. Twoje prace są naprawdę świetne. Dla wielu początkujących grafików, w tym i dla mnie, jesteś wzorem. Czy z początku miewałaś chwile, że chciałaś przestać wykonywać grafikę?

S: Owszem. Głównie przychodziło to wtedy, gdy miałam zbyt mało czasu. Nadal miewam takie chwie. ; )

ilh: Masz jeszcze jakieś zainteresowania poza grafiką?

S: Tak, rysuję. Fakt faktem, że nie wychodzi mi to perfekcyjnie, ale robię to dla przyjemności.

ilh: Należysz do drużyny Kuców islandzkich. Czy jest to Twoja ulubiona rasa konia na Howrse?

S: Teraz już tak. : ) Nasza załoga istniała już dawno temu, zanim w ogóle rasa weszła, nawet zanim wiedziano o tym, jaka rasa będzie wprowadzana. Po prostu wraz z kilkoma osobami mieliśmy ambicję, aby zająć się czymś nowym. Wyszło to nam na dobre, bo islandy są wspaniałe.

ilh: A jeśli już mowa o koniach, czy poza grą interesujesz się tymi zwierzętami? Np. jeździsz konno?

S: Nie. Nie miałam nigdy okazji jeździć konno, chociaż bardzo bym tego chciała. W pobliżu mojego miasta nie ma ani jednego miejsca, które oferowałoby naukę jazdy konnej w przyzwoitej cenie, a mnie niestety nie stać na częste dojazdy i drogie lekcje. Planuję jednak spełnić swoje mini-marzenie po zdobyciu jakiejkolwiek pracy i chociaż spróbować. : )

ilh: Czy kiedykolwiek miałaś jakieś nieprzyjemności związane z grą lub graczami?

S: Oczywiście. Sądzę, że każdy kiedyś ma takie problemy. Zawsze znajdzie się jakiś hejter, ktoś przeciwny temu co robisz, albo po prostu osoba, która uważa dręczenie innych za zabawę. Miałam też kilka problemów z niektórymi moderatorami, ale na szczęście zawsze jest tutaj przynajmniej jeden taki, który stoi murem za tą osobą, która ma rację, a nie za tym, kto ma więcej władzy.

ilh: Bardzo dziękuję za poświęcenie swojego czasu. Jakaś rada dla pozostałych graczy?

S: Nigdy nie wątpcie we własne siły, chęci i dobra wola do podstawa do wszystkiego.
Dziękuję i mam nadzieję, że moje odpowiedzi były wystarczająco wyczerpujące. ^^

Wywiad przeprowadzony przez Hienę.
To mój pierwszy, ale mam nadzieję, że nie najgorszy ;)

9 komentarzy:

 1. Fajny wywiad

  Demeter2001

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny wywiad, widać, że Hindustani udziela się często na blogu od czasu jej przyjęcia do redakcji ;)
  Powodzenia w dalszych postach!

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz znów trzeba pochwalić całą redakcję. Na blogu dużo się dzieje. Wywiad, opis promocji, najnowsze informacje, porady dla graczy. To się chwali!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W imieniu wszystkich z redakcji, serdecznie dziękuję :)

   Usuń
 4. Bardzo fajny wywiadzik.

  Zróbcie wywiad z graczką Demonaa Lub Eversendra myślę że na to zasługują.

  ~Mrs. Agnes Milord

  OdpowiedzUsuń