Witamy na pierwszym polskim blogu o Howrse w zupełnie nowym wydaniu! Zapraszamy na naszą grupę ogłoszeniową na Facebooku - banner z odnośnikiem na bocznej kolumnie.

piątek, marca 20

Zawody w OJ - Uzupełnienie

Witajcie. W czerwcu 2013 pojawił się ten oto mój post o zawodach w OJ. W komentarzach poproszono mnie o dokładniejsze wyjaśnienie tematu. Z ''lekkim'' opóźnieniem (jak polskie PKP), ale jest. Temat przydatny bardziej dla początkujących w OJ, które zdaję mi się przysłaniają obecnie Howrse i są ważniejsze dla twórców niż prosta opieka nad konikami. Zapraszam


Nie będę się powtarzał, więc uznajmy, że wiemy już wszystko o zakładaniu (co i gdzie) zawodów, prestiżu oraz rozetach.

1. Opcje zawodów
Tworząc zawody mamy do wybrania kilka opcji.

Pierwszą z nich jest "Zarezerwowane dla początkujących koni". Początkujące konie to takie, które nie wygrały jeszcze 10 zawodów. Jeśli wybierzemy tę opcję dostaniemy 500 Equus za każdym razem, gdy się odbywają (maks. raz na dzień). Zawody te dają też więcej prestiżu, niż "normalne" zawody w tym przedziale UM. Tę opcję możemy połączyć z opcją drugą, lub trzecią. Należy tu wspomnieć, że nie trzeba organizować zawodów o b. niskim poziomie trudności. Niektórzy hodowcy specjalnie nie wysyłają koni na zawody, a robią to dopiero gdy zdobędzie on wysokie UM. I wtedy może wziąć udział w naszych zawodach.

Druga opcja to "Zarezerwowane dla boskich koni". W tym konkursie mogą brać udział tylko konie boskie i dzikie. Za każde zawody otrzymujemy 500 Equus, jednak zdobywamy mniej prestiżu (ok. 50%) niż dostalibyśmy przy zwykłych koniach z równym UM.

Trzecia opcja to zarezerwowanie dla gatunku. Pamiętajcie, że wbrew nazwie wybieramy rasę (np.: Criollo), a nie gatunek (np.: kucyk, czy pegaz). Słowne niedopatrzenie twórców.


2. Przedział UM
Za małe? Kliknij :)
Podczas tworzenia niektórych zawodów (na screenach tworzyłem biegi przełajowe)  możemy sami ustalić wygląd trasy, jej elementy, a efektem tego będzie jej długość i trudność (te w czerwonej ramce).
Pierwsza zaznaczona cecha - długość - nie jest zbyt ważna.
Trudność trasy natomiast jest nam bardzo potrzebna, gdyż dzięki niej ustalimy jakie konie będą mogły wziąć udział w zawodach. Zacznij jednak od tego, że jest ona wyrażona z złej jednostce. Zamiast % powinno tam UM w danej specjalizacji. Ale cóż - kolejne niedopatrzenie :(
 
Ta trudność oznacza minimalne UM konia w danej specjalizacji (np.: dla skoków - skoki, dla biegów przełajowych - wytrzymałość itd.) jakie jest wymagane, aby mógł on wystartować. A maksimum? Wynosi ono dwukrotność wymaganego UM.
 
W praktyce - jeśli trudność wyścigu galopem ustawiłem na 512 będą mogły startować w nim konie, których UM w galopie będzie wynosiło minimum 512, a maksimum 1024 (bo 2x 512 ;) )Na koniec mała rada - nie zapominajcie o możliwości edycji zawodów! Nie pozostawiajcie ich na pastwę losu. Najelpiej ustawiać zawodu pod swojego najlepszego konia i brać w nich udział. Jeśli wasz koń zdobędzie lepsze UM / wyhodujecie lepszego konia - zmieńcie zawody pod nowe UM i napędzajcie swój OJ :) 
 
Jeśli chcecie wiedzieć coś jeszcze - piszcie :)
A wy? jak organizujecie zawody w OJ?
Ile prestiżu mają wasze najlepsze zawody?
Adencjo

8 komentarzy:

 1. Ja organizuję w jeździectwie klasycznym i prestiż najlepszych moich zawodów na dzień dzisiejszy wynosi: 43,85% - w galopie./~Wiktoria00~

  OdpowiedzUsuń
 2. Moję zawody w przełajach i ujeżdżeniu mają rozety, a pozostałe to totalne słabiaki. Fajnie by było, gdybyś dał coś o zawodach lepszych, np. przykładoy tor dla zawodów w ujeżdżeniu o wysokim poziomie trudności ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Moje ujezdzanie też ma rozety a reszta ledwo co się do robiła 1%

   Usuń
 3. Ładnie odświeżona strona +1

  OdpowiedzUsuń
 4. * Najlepiej
  Zajefajny post Adencjo, w końcu ogarnęłam się po miesiącu. ; D
  ~
  P.K.

  OdpowiedzUsuń
 5. Stworzyłem zawody z poziomem trudności pod swojego konia i nie mogę go na nie zapisać choć są jako otwarte - wpisuję nazwę swojego OJ i wyskakuje, że nie ma ośrodka jeździeckiego o takiej nazwie... co robić ?

  OdpowiedzUsuń