Witamy na pierwszym polskim blogu o Howrse w zupełnie nowym wydaniu! Zapraszamy na naszą grupę ogłoszeniową na Facebooku - banner z odnośnikiem na bocznej kolumnie.

piątek, listopada 14

Wywiad z Chantell, liderką Miyavizm ♡

 Uwaga: Owszem, wywiad z Chantell został już udostępniony. Ten ma jednak dotyczy drużyny, nie samej osoby!

Hej. Dzisiaj możecie przeczytać mój pierwszy post. Jak nazwa posta wskazuję będzie to wywiad z Chantell, liderką najlepszej hodowli kuców highland na Howrse.pl - Miyavizm. 
 Zapraszamy! I-Love-Howrse: Dlaczego rasa kucyk highland? 
Chantell: Chciałam stworzyć coś swojego, ale nie chciałam robić nikomu konkurencji. Nie interesowała mnie też przymusowa pogoń za PG i praca pod presją. Kucyki nie nadają się do GP, więc wszystko do siebie pasowało.
ILH:  Czy od początku planowaliście zajść tak daleko?
Ch:  Nie, kiedy założyłam hodowlę w ogóle nie planowałam przejęcia żadnego rankingu, rozbudowy hodowli itd. wszystko samo się potoczyło, z czasem zaczęli mi pomagać dobrzy znajomi bez żadnego szczególnego celu.
ILH:  Dlaczego nazwa Miyavizm ♡? 
Ch: Nazwa była wymyślona na poczekaniu, nie planowałam robić nic w tym kierunku, potrzebowałam tylko jakiegoś przyrostka żeby trochę poeksperymentować. Nazwa pochodzi od japońskiego wykonawcy muzyki rock - Miyaviego.
ILH: Kiedy powstała hodowla?
Ch: Hodowla powstała 31.03.2014 z zupełnego przypadku. Kucyki były nową rasą, będącą na serwerze jakieś 3-4 dni, jednak nie powstała żadna konkretna hodowla. Pomyślałam, że warto chociaż spróbować, robiłam konie dla przyjemności, to było takie oderwanie się od całej reszty howrse, ponieważ nie interesował mnie ranking, GP ani ściganie się z innymi hodowlami. Z początku nie wiązałam z tym żadnych większych nadziei ale wyszło inaczej =)
ILH: Kiedy osiągnęliście swój pierwszy sukces i co nim było?
Ch: Hm.. szczerze mówiąc, nie pamiętam. cieszyliśmy się z każdej kolejnej setki PG. W tej chwili zajmujemy pierwszą dziesiątkę rankingu PG wszystkich ras, co też jest dla nas niemałym sukcesem.
ILH:  Skąd bierzecie taki zapał do hodowli koni z wysokimi potencjałem genetycznym i umiejętnościami?
Ch: Myślę, że dużą rolę odgrywa tutaj atmosfera, jaka panuje w hodowli. Przede wszystkim, jesteśmy jedną wielką rodziną. A wiadomo, lepiej się pracuje w miłym otoczeniu =) Nie zmuszamy się do blupu, po prostu czerpiemy z tego przyjemność. Pracuję z wieloma wspaniałymi osobami i gdyby nie oni, mi też zapewne nie chciałoby się ruszyć żadnego konia.
ILH: Dziekuję za udzielenie wywiadu. Życzę sukcesów w hodowli. 
Ch: Również dziękuję i pozdrawiam. Chan 

Wywiad przeprowadzony przez nadis

13 komentarzy:

 1. Każda hodowla tak pisze, nikt nie zajmuje się rankingiem i nikt się nie ściga.....jasne
  agamon

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałabym powiedzieć, że się nie ścigamy z nikim. Nie ma nacisku na BLUP, a niektórzy robią trochę więcej niż 2 konie. Jak napisała Channie, w tej hodowli jest niesamowita miła atmosfera. Jestem w tej hodowli ponad niż 3 miesiące, dlatego wiem jak jest w tej hodowli. :3

   Nad.

   Usuń
 2. Dopiszcie "ż" w "drużyny". :]

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny wywiad :)
  Uwielbiam takie wywiady, mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej no i jestem pozytywnie zaskoczona, że mamy do czytania tyle postów w ciągu 1-2 dni :)
  /Koniaraaaa

  OdpowiedzUsuń
 4. "Kucyki były nową rasą, będącą na serwerze jakieś 3-4 dni, jednak nie powstała żadna konkretna hodowla." Szkoda że odpowiedzi troche kłamliwe, bo pierwszą hodowlą było Mountain Mist(http://www.howrse.pl/elevage/fiche/affixe?id=1296907)a Miavizm zrobiło się po nich, jako konkurencja)które było lepsze przez kilka dni, robiąc konie od 350 PG. Później zrobiła się hodowla Chantell idąca od 400 PG ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda, MM było pierwszą hodowlą. Byliby najlepsi, ale za szybko wydawali krycia. Armia Chantell przyszła, krycia zabrała i przypisała sobie ich sukces *my tacy cudowni, nas wszyscy lubia, jestesmy najlepsi, jestesmy rodzina, kochamy sie tak mocno oh i ah*
   Z reszta. I tak gowno na tych koniach zarabiają, bo one sie do GP sie nie nadaja.

   Usuń
  2. "krycia zabrała i przypisała sobie ich sukces" - hahahaha, śmiech na sali ;') Przypisała sobie sukces? MM padło i tyle, peszek, gdyby wzięli się za tyłki i tak dalej, to może pokonaliby "armię Chantell", a że się nie chciało to teraz proszę bez lamentów, bo to jest żałosne jak dla mnie ;') Lepiej zwalić winę za swoje niepowodzenia na innych ;) Tak naprawdę każdy mógł zrobić sobie hodowle kuców i wyprzedzić MM, jak widać nie było to wcale trudne.
   Pozdro xd
   Veya

   Usuń
 5. Praktycznie każda hodowla bazuje na PG innej, bądź też PG sprzedażowym, bez przesady... Osiągnięcia Miyavizm spowodowane są ciężką pracą całej hodowli, a nie tym, że zamiast zacząć od 350 PG zaczęli od 390 PG...
  Byłam w tej hodowli bardzo długo, kocham ją całym sercem i mam nadzieje, że zawsze będzie najlepsza ;*
  I tak, to prawda, że nie ma w niej pogoni za GP, PG i tak dalej, po prostu to hodowla dla przyjemności - nie dla zysku - i tak, nawet takie jeszcze istnieją.
  Najlepsza psychodeliczna rodzinka na howrse ;*
  Veya ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nowy redaktor i już robi śmietnik. No ok, wywiad był, ale można było z kimś innym z hodowli, a nie powielać. Zresztą co to za wywiad w którym kłamią. Graczka raczej szacunku tym sobie nie zyskała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chantell ogolnie sie nie cieszy szacunkiem wśród graczy - wredne to, jak diabli. Jeszcze do tego uwaza sie za bóg wie kogo...

   Usuń
  2. Więc pewnie kolejna krytyka jej wisi

   Usuń
  3. Pewnie piszą to osoby, które z Chann nigdy w życiu słowa nie zamieniły, a najwięcej mają do powiedzenia ;')
   Chann jest liderką hodowli, więc to ona powinna udzielać wywiadów, nigdy nie robi się tego z osobami postronnymi, ale jak widać wiedza zerowa się kłania.
   Najlepiej pohejtować z anonima, to przecież takie fajne i dojrzałe ;')
   I gdy się mówi o kłamstwie należałoby je wskazać i podać dowody, oskarżanie kogoś bezpodstawnie jest godne pożałowania ;)
   Veya

   Usuń